Web Sürümüne Geç

    Şampiyonlar Ligi'nde perde açılıyor

    Pazartesi 12.09.2011 12:43

    Futbolda Avrupa'nın kulüpler bazında bir numaralı organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, 2011-2012 sezonu yarın ve çarşamba günü gruplarda yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak.

    B Grubu'nda İtalya'nın Inter, Rusya'nın CSKA Moskova ve Fransa'nın Lille takımlarıyla eşleşen Trabzonspor, ilk maçını 14 Eylül Çarşamba günü Milano'da Inter takımıyla yapacak.

    Dörderli 8 ayrı grupta toplam 32 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek ligde, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar 2. tura yükselecek. Grup üçüncüleri yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek, son sıradaki takımlar ise bu sezon için Avrupa defterini kapatacak.

    ''Devler Ligi''nde bu sezonun final karşılaşması Almanya'nın Münih kentindeki Allianz Arena'da 19 Mayıs 2012'de oynanacak.

    GRUPLAR
    UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda yer alan takımlar şöyle:

    (A) Grubu: Bayern Münih (Almanya), Manchester City (İngiltere), Napoli (İtalya), Villarreal (İspanya)

    (B) Grubu: Inter (İtalya), Lille (Fransa), CSKA Moskova (Rusya), Trabzonspor (Türkiye)

    (C) Grubu: Manchester United (İngiltere), Basel (İsviçre), Otelul Galati (Romanya), Benfica (Portekiz)

    (D) Grubu: Real Madrid (İspanya), Olympique Lyon (Fransa), Ajax (Hollanda), Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

    (E) Grubu: Chelsea (İngiltere), Valencia (İspanya), Bayer Leverkusen (Almanya), ?Genk (Belçika)

    (F) Grubu: Arsenal (İngiltere), Borussia Dortmund (Almanya), O. Marsilya (Fransa), Olympiakos (Yunanistan)

    (G) Grubu: Porto (Portekiz), Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Zenit (Rusya), Apoel (Kıbrıs Rum Kesimi)

    (H) Grubu: Barcelona (İspanya), Milan (İtalya), Bate Borisov (Belarus), Viktoria Plezen (Çek Cumhuriyeti)

    İLK HAFTA MAÇLARI
    UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda TSİ 21.45'te başlayacak ilk hafta maçlarının programı şöyle:

    Yarın

    (E) Grubu:
    Chelsea-Bayer Leverkusen
    Genk-Valencia

    (F) Grubu:
    Olympiakos-Olympique Marsilya
    Borussia Dortmund-Arsenal

    (G) Grubu:
    Porto-Shakhtar Donetsk
    Apoel-Zenit St. Petersburg

    (H) Grubu:
    Barcelona-Milan
    Viktoria Plezen-Bate Borisov

    14 Eylül Çarşamba

    (A) Grubu:
    Manchester City-Napoli
    Villarreal-Bayern Münih

    (B) Grubu:
    Lille-CSKA Moskova
    Inter-Trabzonspor

    (C) Grubu:
    Basel-Otelul Galati
    Benfica-Manchester United

    (D) Grubu:
    Dinamo Zagreb-Real Madrid
    Ajax-Olympique Lyon
    Etiketler Şampiyonlar Ligi
    Yükleniyor
    BİZE ULAŞIN