"Madem saha kötüydü..."

"Madem saha kötüydü..."
Perşembe 29.03.2012 20:43

AC Milan kulübü dün oynanan Şampiyonlar Ligi maçının ardından Barça'nın UEFA yetkililerine sahanın durumuyla ilgili resmi şikayette bulunmasına resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla ve "Madem saha kötüydü neden antrenmandan sonra söylemediler" imasıyla cevap verdi.

28 Mart Çarşamba günü San Siro Stadı'nda AC Milan'ın Barcelona'yı ağırladığı ve 0-0 berabere tamamlanan Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçının ardından Barcelona'lı yetkililer UEFA görevlisi Mikalai Varabyov'a sahanın çimlerinin maç öncesi gerekli bakım yapılmadığı için kötü durumda olduğu ve parçalanarak futbola elverişsiz hale geldiği şeklinde resmi şikayette bulunmuştu. Olayın derinleşmesinin ardından İtalyan kulüp resmi sitesinden Barcelona'nın iddialarına yanıt verdi.

Kulübün resmi internet sitesdinde yayınlanan cevap iki maddeyle şu şekilde dile getirildi:

"UEFA'ya sunulan resmi şikayetle ilgili olarak AC Milan kulübü şu iki maddeyi bilgilerinize sunar:

1) Saha çimlerinin gerçekleştirilen kurumsal toplantı ve UEFA Şampiyonlar Ligi kuralları madde 14.15 gereğince maçtan bir saat önce sulanması işlemi çimlerin yüksek nem oranı sebebiyle gerçekleştirilmemiştir.

2) Sahanın genel durumu, ki Barcelona aynı çimler üzerinde bir önceki gece antrenmana çıkmış ve herhangi bir sorun yaşamamıştı, hem maç hakemleri hem de UEFA delegeleri tarafından dün sabah 'maç oynamaya müsait' olarak nitelendirilmiştir."

İki ekip arasındaki rövanş maçı perşembe günü Nou Camp'ta oynanacak.
Etiketler AC Milan, Barcelona
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN