Web Sürümüne Geç

  Mükemmel Çakır

  Mükemmel Çakır
  08 Haziran 2015, Pazartesi Güncelleme: 00:02

  İtalyan ve İspanyollar takımlarına yontarak eleştirse de tarafsız gözle bakan İngiliz ve İsviçre basını, Cüneyt Çakır'ın yönetimine tam not verdi

  Berlin'deki finali yöneten Cüneyt Çakır, İngiliz ve İsviçre basınından tam not aldı. Maça tarafsız bakan The Sun, 'Oldukça iyi yönetti' derken, Çakır'a 10 üzerinden 6 verdi. Le Matin, "Maçın hızını ve avantajlarını yerinde kullanan Türk hakem ve ekibi tam not aldılar" ifadesini kullandı. İspanyol ve İtalyanlar ise Çakır'ın genel yönetimini beğense de eleştirdi. Marca, "Türk hakem isabetli kararlar almasının yanında hatalar da yaptı. Sarı kartını çıkarmak için çok bekledi. Bundan Vidal ve Bonucci faydalandı", As ise, "Pogba'ya yapılan hareket penaltı değildi. Çakır tartışmalı pozisyonlarda doğru kararlar verdi ama kart göstermekte çok yumuşak kaldı. Vidal'i atmalıydı" dedi.

  GOLÜN İPTALİ DOĞRUYDU
  La Gazzetta dello Sport, ilk finalinde Cüneyt Çakır'a 5 notunu verdi. Pogba'nın pozisyonunda penaltıyı es geçtiğini, Neymar'ın elle attığı golün iptalinde doğru karar verdiğini yazdı. Corriere della Sera, "Türk hakemliğine hak ettiği değer gösterilmeli" dedi.
  Etiketler UEFA, Cüneyt Çakır
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN if (containerId_6397303== null){ var containerId_6397303= 5; }