Yüzyılın kralları

Yüzyılın kralları
Pazartesi 08.06.2015

İspanyollar, Juventus'u 3-1 yenerek son 10 yılda 4. Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıran ve 2. kez üçlü kupa sevinci yaşayan Messi ile arkadaşlarına 'Bu yüzyılın kralları' dedi

Katalan gazetelerinden El Mundo Deportivo ve Sport, "3'lü Şampiyon" başlığını atarken, "Barcelona dünyada referans olan, Avrupa futbolunda egemenliğini ilan eden bir kulüp. 2009'dan sonra bir sezonda 3 kupayı birden ikinci kez kazanarak kendi tarihini yeniden yazdı" dedi. Marca, "Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona Cumhuriyeti" ifadesini öne çıkarırken, "Bu yüzyılın kralları. Xavi layık olduğu finali aldı. Büyük bir final maçı oldu. Belki de son 15 yılın en iyisi" yorumunu yaptı.

DREAM TEAM'İN DÖNÜŞÜ
"Dream Team kendisini yeniledi" başlığını atan As, "Messi ve İniesta, Barça'yı efsane olmaya taşıdı" diye yazdı. La Vanguardia, "Barça mükemmelliği tekrar yakaladı. Avrupa'da bir sezonda 3 kupayı iki kez kazanan tek takım" derken, Pique'nin kalenin tüm filesini kestiğini, Messi'nin herkesi kucakladığını, Neymar'ın ise dua ettiğini hatırlattı. El Pais, "Barça, 5.'yi kazandı", derken, El Mundo da, "Juventus karşısında 5. Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Barça, Berlin'de sezonun 3. kupasını kaldırdı" değerlendirmesini yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN