Web Sürümüne Geç

  "Yeniden başlama azmini sağlar"

  26 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 17:10

  Samsunspor Teknik Direktörü Vladimir Petkoviç, ''Bugün aldığımız 3 puan, bize gerekli olan yeniden başlama azmini sağlar'' dedi.

  Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, galip geldikleri için mutlu olduğunu söyleyen ve tüm oyuncularını kutlayan Petkoviç, ''Oyuncularımı kutluyorum, çünkü sahada hak ederek kazandılar, dişleriyle mücadele ederek kazandılar, karakter göstererek kazandılar. Çok kolay geçen bir maç olmadı ama son dakikaya kadar mücadele ettik, skoru bulduk. Rakibe neredeyse hiç pozisyon vermedik. Çok sıkı bir mücadelenin sonunda puanı aldık. Bugün aldığımız 3 puan, bize gerekli olan yeniden başlama azmini sağlar. Çünkü biz, bu zamana kadar çok iyi mücadele ediyorduk, sadece sonuca yansımıyordu. Bundan sonra bu şanssızlığı kırdık. Artık tek yapmamız gereken, bu zamana kadar yaptığımız mücadeleyi sürdürüp, aynı şekilde yolumuza devam etmek ve ikinci devreye kadar da elimizden geldiği kadar fazla puan toplamak'' diye konuştu.

  Samsunsporlu futbolcu Adem Alkaşi ise uzun zamandır kazanamama serisine son verdikleri için mutlu olduğunu belirterek, ''Galip gelememenin üstesinden geldik. Bundan öncede iyi mücadele edip, talihsiz goller yiyor ve mağlup oluyorduk. Bugün rakibe hiç pozisyon vermedik. Bugün '1-0 olsun, bizim olsun' mantığı bizim için işledi. Bu galibiyeti vaktinden önce doğan kızıma ve eşime armağan ediyorum'' şeklinde konuştu.

  Tecrübeli futbolcu Ergün Teber de, taraftarlara Bance'a verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

  Bance'ın kendilerinden daha çok desteğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Teber, ''Maç öncesinde taraftarlarımız gerekli destek ve morali Bance'a verdi. Bance'ın bu desteğe bizden çok ihtiyacı vardı. Bance da kendine gösterilen desteği boşa çıkarmayarak, attığı golle taraftarı coşturdu'' ifadelerini kullandı.

  Medical Park Antalyaspor cephesi

  Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Samsunspor'u kazandığı galibiyetten ötürü kutladı.

  Böyle bir skoru beklemediklerine dikkati çeken Özdilek, şöyle devam etti:

  ''Böyle bir skor bekliyor muydum? Hayır. Maça 1-0 mağlup başlamanın getirdiği sıkıntıyı, maçın sonuna kadar hissettik. Bu tür müsabakalarda özellikle rakip açısından önemli olan maçta çok erken gol yemeyeceksin. Maalesef bu anlamda sıkıntılı bir süreç yaşadık. Pozisyon anlamında da çok üretken olamadık. Rakibimiz tabii ki golü bulunca moral olarak kendini daha yukarı itti. Maçta pozisyon var mı? Yok. Atanın kazanacağı müsabaka oldu. Samsunspor attı, Samsunspor kazandı. Tebrik ediyoruz.''


  Etiketler Vladimir Petkovic
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN