Web Sürümüne Geç

  "Kaybettiğimiz puanları kazanacağız"

  30 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 15:07

  Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, sahalarında karşılaşacakları Trabzonspor maçına iyi bir şekilde hazırlandıklarını belirterek, ''Galatasaray ve Gençlerbirliği maçında kaybettiğimiz puanları burada kazanacağız'' dedi.

  Çalımbay, kulüp tesislerindeki idman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, zorlu Trabzonspor maçına çok iyi hazırlandıklarını ancak sakatlanan oyuncuları Eneramo, Rasmussen ve Kıvanç'tan bu maçta yararlanamayacaklarını söyledi.

  Bu oyuncuların dışında bir problemlerinin olmadığını bildiren Çalımbay, ''Yüzde yüz kendi sahamızda iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Trabzonspor'un gücünü de biliyoruz. Şiddetli puan ihtiyacımız var. Galatasaray ve Gençlerbirliği maçında kaybettiğimiz puanları burada kazanacağız. Zor maç olacak, bunun bilincindeyiz. Trabzonspor'a da saygımız sonsuz'' ifadelerini kullandı.

  Trabzonspor'a, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacakları Lille maçında başarı dileyen Çalımbay, ''Kendilerine de futbol adına başarılar diliyorum. İnşallah çok başarılı olurlar. Çünkü oradaki alacakları başarı Türkiye için de çok önemli. Ama bizim de burada mutlaka, bu maçta puan veya puanlar almamız gerekiyor'' dedi.

  Galatasaray maçında çok büyük hakem hatalarıyla karşılaştıklarını savunan Çalımbay, şunları kaydetti:

  ''Bundan önce de zaten hakem hataları yaşadık. Bu nedenle çok zor durumlara düştük. İnşallah Trabzonspor maçında aynı hatalar olmaz. Sadece normal bir yönetim istiyoruz. Kimseden bir şey istediğimiz, beklediğimiz de yok. Zaten büyüklere baktığımız zaman, bize baktığımız zaman bizim sesimiz az çıkıyor. Onun için de büyük temennimiz Trabzonspor maçında, Galatasaray maçındaki hataların olmaması.''

  Çalımbay yönetiminde gerçekleşen idmanda futbolcular koşu, açma germe hareketleri ve istasyon çalışması yaptı. Antrenmanda sakatlıkları süren Eneramo, Rasmussen ve Kıvanç yer almadı.  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN