'Kazanmak için her şeyi yaptık'

Perşembe 02.02.2012 20:42

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 1-1 berabere kaldıkları Kayserispor maçında kazanmak için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyledi.

Çalımbay, maçın ardından yaptığı açıklamada, bundan önce oynadıkları Gaziantepspor maçının kendileri açısından şanssız bir karşılaşma olduğunu kaydetti.

Kayserispor maçına mutlak 3 puan hedefiyle çıktıklarını söyleyen Çalımbay, ''Zor olacağını biliyorduk. Ama bizim bugün belki de bu sene en iyi oynadığımız ve en çok pozisyona girdiğimiz maç bu maç. Gerçekten çok iyi pozisyonlara girdik. Yemememiz gereken bir gol yedik. Ama kazanmak için ne gerekiyorsa yaptık. Ama bunlar futbolun içinde olan şeyler. Tabii ki kazanılmış puan puandır. Daha çok sayıda kritik maçlarımız var. Kazanılan ve kaybedilen puanlar önemli ama önemli olan iyi bir istikrar yakalamak'' diye konuştu.

Çalımbay, kalan maçları çok iyi şekilde bitirmek istediklerini söyledi. Maçın hakemleriyle ilgili soru üzerine hakemleri eleştiren Çalımbay, ''Bilerek hata yaptıklarına inanmıyorum. Ama maalesef bütün hatalar bizi buluyor. Yapacak bir şey yok. Ama sonuna kadar da mücadele etmemiz gerekiyor'' dedi.
Sivassporlu Ziya Erdal ise maçın zor olacağını bildiklerini belirterek, ''Maça çok iyi başladık, bunu da 90 dakikaya yaydık. 3 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum, ama olmadı'' dedi.

Erman Kılıç da maçın başından beri etkili oynadıklarını söyleyerek, ''Çok pozisyona girdik. Değerlendiremedik. Bütün takım arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Bu mücadele devam ederse Sivasspor çok daha iyi yerlerde olacaktır diye düşünüyorum'' açıklamasını yaptı.

Kadir Pekmezci ise maçın başından sonuna kadar çok iyi oynadıklarını ifade ederek, ''Pozisyonlara girdik. Çok kötü bir gol yedik. Üzgünüz, kendi sahamızda kazanmak istiyorduk. Ama bu maçı artık unuttuk'' ifadelerini
kullandı.

KAYSERİSPOR CEPHESİ
Kayserispor Teknik Direktörü Şota Arvaladze de hava şartlarına dikkati çekerek, ''Öncelikle 22 oyuncu ve hakemleri tebrik etmek lazım. Bu şartlarda futbol oynamak çok zor bir olay. Bence güzel bir maç oldu. İyi bir mücadele gördük. Kaçırdığımız pozisyonlar da var. Sonuç 1-1 iki takım da pozisyona girdi, kaçırdı. Biz ikinci devre başlarken gol yedik. Tekrar maça döndük. Sonuçta 1 puan aldık'' diye konuştu.

Kayserisporlu Okay Yokuşlu da bugün mücadele düzeyi yüksek bir maç olduğunu belirterek, ''Her iki takımı da tebrik ediyorum. Şartlar gerçekten çok zordu, soğuk bir hava vardı. İyi mücadele ettik. İki takımı da tebrik ediyorum'' dedi.

James Troisi de her iki takıma da ''şapka çıkarmak'' gerektiğini söyleyerek, ''Bu zor koşullarda iki takım da canla başla mücadele etti. En azından hiç puan alamamaktan 1 puan daha iyidir'' dedi.

Bu arada soğuk havada oynanan karşılaşma sırasında rahatsızlanan genç bir taraftara saha kenarındaki ambulansta müdahale edildi. Taraftarın soğuktan etkilendiği belirtildi.
Etiketler Kayserispor, Sivasspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN