Çalımbay: Gerçekten çok mutlu olduk

Cumartesi 25.02.2012 16:04

Sivasspor Başkan Vekili Erdal Sarılar, ''Başkanımızın tahliye kararı camiamızda sevinçle karşılandı. Bizim için çok büyük bir moral oldu'' dedi.

Sarılar, yaptığı açıklamada, kulüp başkanları Mecnun Otyakmaz'ın cezaevinden tahliye edilmesinin, camiada sevinçle karşılandığını söyledi.

Mahkemenin tahliye kararıyla mutlu olduklarını belirten Sarılar, ''Başkanımızın tahliye kararı camiamızda sevinçle karşılandı. Bizim için çok büyük bir moral oldu'' ifadelerini kullandı.

Sarılar, bu süreçten Sivasspor Kulübü'nün de aklanarak çıkacağına inandıklarını söyledi. Kulüp başkanı Otyakmaz ile sabah telefonla görüştüğünü belirten Sarılar, ''Sabah çıkar çıkmaz görüştüm, bugün İstanbul'da evinde dinlenecek, yarın Gençlerbirliği maçını izleyecek'' dedi.

Sarılar, Mecnun Otyakmaz'ın TFF'nin Olağanüstü Genel Kurulu'na da katılacağını belirterek, Otyakmaz'ın ''oy kullanabilme hakkının'' olduğunu söyledi.

-Çalımbay: ''Takım bir 'oh' çekti''-

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise başkan Otyakmaz'ın tahliyesinin takımda sevinçle karşılandığını belirterek, ''Gerçekten çok mutlu olduk, çok sevindik. Takım açısından, camia açısından çok önemli bir şeydi. Mutluyuz, her açıdan iyi oldu'' dedi.

Takımın bundan sonraki süreçte daha da rahatlayacağını anlatan Çalımbay, ''Takım bir 'oh' çekti, artık bundan sonra her açıdan daha rahatız'' ifadelerini kullandı.

Ligde yarın oynayacakları Gençlerbirliği maçının önemine dikkati çeken Çalımbay, ''Bizim açımızdan final maçı'' dedi.

-Taşseten'in görüşleri-

Sivasspor Yönetim Kurulu üyesi ve asbaşkanı Faruk Taşseten de, ''Gelişmeleri sabaha kadar takip ettik, sabaha karşı cezaevinden çıktı. Kendisiyle görüştük, evine geçti, bugün akşama kadar dinlenir. Akşam Ankara'ya geçecek. Yarın maçı seyredecek, pazartesi günü de Futbol Federasyonu'nun genel kuruluna katılacak. Genel kuruldan sonra da hep beraber Sivas'a döneceğiz'' diye konuştu.

Otyakmaz'ın genel kurulda muhtemelen oy kullanacağını belirten Taşseten, ''Zaten savunma verdiği için TFF'den de tedbiri yoktur. Muhtemelen oy kullanacak'' dedi.

Mecnun Otyakmaz'ın aralarında bulunduğu 7 sanığın tahliyesine karar veren Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Sivasspor Kulübü'nün stadyum ve halkla ilişkilerden sorumlu asbaşkanı Faruk Taşseten'in aralarında bulunduğu 11 kişi hakkındaki seyir yasağının kaldırılmasını kararlaştırmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN