Web Sürümüne Geç

"Tek düşüncemiz galibiyet"

Perşembe 01.03.2012 17:54

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray maçından galibiyetle ayrılmak istediklerini belirterek, ''Tek amacımız bu maçtan iyi bir şekilde ayrılmak, başka düşüncemiz yok'' dedi.

Antrenman sahasının karla kaplı olması nedeniyle Galatasaray maçı hazırlıklarını tesislerdeki kapalı halı sahada sürdüren kırmızı-beyazlı ekipte, teknik direktör Rıza Çalımbay, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray maçı hazırlıklarının iyi bir şekilde devam ettiğini ifade eden Çalımbay, sahada çalışamadıkları için kapalı yerde antrenman yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Bütün amacımız bu maça iyi bir şekilde hazırlanmak. Çalışmalarımız da gayet iyi gidiyor. Herkes dışarıdan gördüğü zaman soğuk hava ve kar yağışını Sivasspor'un avantajı olarak düşünüyor. Ama biz de bazen normal şartlarda antrenmanlarımızı yapamıyoruz. Zor şartlarda çalışıyoruz. Bize gelen takımlar aslında daha avantajlı geliyorlar. Çünkü antrenman yapıp geliyorlar. Ama ne olursa olsun gayet iyi şekilde çalışıyoruz. Bir problemimiz yok. Milli takıma giden arkadaşlarımız da yarın aramıza katılacak. Ondan sonra hep birlikte hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Tek amacımız bu maçtan iyi bir şekilde ayrılmak, başka düşüncemiz yok. O nedenle çalışmalarımızı zor şartlarda da olsa aralıksız sürdürüyoruz.''

A Milli Futbol Takımının hazırlık maçında Slovakya'ya 2-1 yenilmesiyle ilgili soru üzerine Çalımbay, ''Bunlar hazırlık maçı, bazı şeyler denenir, görülür. Adı üstünde hazırlık maçı, üzerinde fazla durmamak gerekiyor. Bizim esas maçlarımız grup maçları'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN