"İyi bitirdik"

"İyi bitirdik"
Perşembe 10.05.2012 17:46

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, çok sıkıntılı bir sezon geçirdiklerini belirterek, ''Bu sezonu bütün zorluğuna rağmen çok iyi yerde bitirdik'' dedi.

Çalımbay, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, takımının 2011-2012 sezonundaki performansını değerlendirdi. Sezon başından bu güne dek çok sıkıntılı bir dönem geçirdiklerini ifade eden Çalımbay, ''Ama biz takım olarak iyi bir ekip çalışması yaptık. Valimiz, emniyet müdürümüz, başkan vekilimiz Erdal Sarılar, herkes, bizim bu seneyi atlatmamızda büyük destek verdi. Onların dışında en büyük fedakarlık da futbolcularımızdan geldi. Herkes kapasitesinin çok çok üstüne çıktı, futbolcularım mükemmel şekilde mücadele etti. Hafta içi, hafta sonu maçlar oynadık. Bu maçları en iyi şekilde tamamlayan takım olduk'' diye konuştu.

Ligde deplasmanda yaptıkları her maçta gol attıklarını vurgulayan Çalımbay, sadece Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nda dış sahada oynadıkları maçta Bursaspor'a gol atamadıklarını anımsattı.

Takımının sergilediği performanstan memnun olduğunu belirten Çalımbay, ''Biz bu sezonu bütün zorluğuna rağmen çok iyi yerde bitirdik. Herkes, sezon başında yaşanan süreçten en çok etkilenen takım olacağımızı düşündü ve ligden düşeceğimizi düşünenler oldu. Ama biz oyuncularımızla birlikte bilhassa ligin ikinci yarısı, hatta ilk yarısı da dahil inanılmaz bir performans gösterip mücadele ettik. Hedefimiz ilk sekizdi, onu yakaladık. Hakem hataları olmasa belki de ilk dört içerisinde tamamlayacaktık'' ifadelerini kullandı.

Zaman zaman inişli çıkışlı grafikler çizdiklerini kaydeden Çalımbay, buna rağmen çok zor bir süreci mükemmel şekilde atlatmayı başardıklarını söyledi. Bu başarılı gidişatta en büyük payın futbolcularda olduğunu ifade eden Çalımbay, ''İnanılmaz şekilde hepsi mücadele etti ve play-off'a kaldık. Aslında buradan da çıkardık ama baktığınız zaman sezonu 14-15 oyuncuyla tamamlamışız. Sürekli aynı arkadaşlar oynadı. Çünkü diğer arkadaşlardan istediğimiz performansı alamadık. Keşke onlardan da aynı performansı alabilseydik ama olmadı'' diye konuştu.

Çalımbay, bir basın mensubunun kaleci Korcan Çelikay'ın eski takımı Beşiktaş'a transfer olup olmayacağı yönündeki sorusu üzerine, ''Korcan zor ve sıkıntılı günler geçirdi. Ben Beşiktaş'a gidip beklemesi yerine oynayabileceği bir takıma gitmesini isterim. Çünkü Korcan'ın oynaması gerekiyor. 2-3 yıl içerisinde çok iyi bir kaleci olacağına inanıyorum'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN