Web Sürümüne Geç

Rıza Çalımbay: Oynadığımız futbolun karşılığı bu değil

Rıza Çalımbay: Oynadığımız futbolun karşılığı bu değil
Cumartesi 23.02.2013

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş'a 1-0 yenildikleri maçta, kaybedecek bir futbol oynamadıklarını söyledi.

Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kendilerinin ve Beşiktaş'ın maça kazanmak için çıktığını belirtti.

Kendi takımı 10 kişi kalana kadar her iki ekibin de atakları olduğunu ifade eden Çalımbay, ''Bizim daha fazla atağımız vardı ancak geçen hafta da bu hafta da son paslarda dikkatli olamadık'' dedi.

Çalımbay, 10 kişi kaldıktan sonra da oyun disiplininden kopmadan mücadele ettiklerini ve pozisyonlar bulduklarını belirterek, ''Maçı kaybedecek bir futbol oynamadık. Oynadığımız futbolun karşılığı bu olmamalıydı. Maçın başından sonuna kadar yaptığımız mücadelenin karşılığı bu olmamalıydı. Kaybettiğimiz için üzgünüz. En kısa sürede bunu düzeltmemiz gerekiyor'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Kamil Grosicki'nin düşürülmesi hakkında neler söyleyeceksiniz?'' sorusu üzerine Çalımbay, pozisyonun penaltı olduğunu ancak hakemin görmediğini iddia etti.

Sivassporlu futbolcu Adem Koçak da sahalarında mağlup oldukları için üzgün olduklarını, bu maçı ilerleyen haftalarda telafi etmek istediklerini söyledi.

Ziya Erdal da şansız bir anda gol yediklerini, maçı çevirmeye çalıştıklarını ancak bunu başaramadıklarını belirtti.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN