Vadi'de paralel yapıya gönderme

Vadi'de paralel yapıya gönderme
Cuma 14.03.2014 11:47

Kurtlar Vadisi Pusu, dün akşam yayınlanan bölümüyle Türkiye gündemine oturdu. Gülen örgütünün devlet içerisinde kurduğu kumpasları, devlet içindeki paralel oluşumun nasıl harekete geçtiği ve emirlerin Pensilvanya'dan alınarak MİT TIR'larının nasıl durdurulduğu anlatıldı.

EN ÇOK YORUM YAPILAN SAHNE: ÖL AMA TESLİM OLMA
KGT'nin başındaki Akif'in savcılık kararıyla alınmak istenmesi, Polat'ın buna 'Öl ama teslim olma' şeklindeki yanıtı ise en fazla ilgi çeken sahnelerden biri oldu. Dizi 'rating' listelerinde hem Total hem de AB grubunda açık ara zirvede yer alırken, Twitter'da da TT'ye girdi. Twitter'da yorum yapan kullanıcılar ise Polat'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, Akif'in ise Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan'ı canlandırdığını ifade ettiler.

TIR Baskını

Paralel devletin kurduğu kumpasları anlatan Vadi, Amirlerinden değil Abi'lerinden emir alan askerlerin Suriye'ye yardım götüren MİT TIR'larına yaptığı baskını ekrana taşıdı.

Dizide Kara ve arkadaşları MİT'in emriyle Suriye'ye yardım götürmekteydi. Planlı ve organize bir şekilde amirlerine bilgi vermeden askerin MİT TIR'larını durdurması ve MİT görevlilerini tartaklaması ekrana şöyle yansıdı:

SAVCI ZEKERİYA ÖZ BOMBASI
Operasyonu yürüten savcının yolsuzluk ve rüşvet operasyonu eski savcısı Zekeriya Öz'e neredeyse tıpatıp benzetilmesi gözlerden kaçmadı.

TAPINAKÇILAR VE MUHTEREM BEY
Polat Alemdar'ın Hoca lakaplı karakterle yaptığı görüşme geceye damgasını vurdu. Polat Alemdar, eş zamanlı operasyonların başladığını belirten Hoca'ya, "Ancak merak ettiğim devlet içinde bu klonu kim destekliyor?" sorusunu yöneltti. Hoca, Polat'ın sorusuna "Tapınakçılar ve maalesef Muhterem bey" diyerek cevap verdi.Etiketler Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN