Anadolu isyanı

Salı 05.01.2010
"Şampiyonluğun İstanbul takımları dışına çıkması kolay değil. Oyuncularımızı korumakta bile güçlük çekiyoruz".

Son yıllardaki istikrarını bu sezon zirve mücadelesine dönüştüren Kayserispor, şampiyonluk konusunda umutsuz... "Üç büyükler" şeklinde tabir edilen kulüplerin hegemonyasını yıkmanın zor olduğunu dile getiren menajer Süleyman Hurma, "İşe sadece maddi açıdan bakmamak gerek. Kayserispor'da yıldızlaşan bir futbolcuya üç büyükler ile aynı parayı versek bile verimi düşüyor. Çünkü aklında sürekli o takımlardan birinde oynamak var" şeklinde konuştu.

Yakıştırmadılar
Büyüklerin Anadolu'yu ezdiğini dile getiren Hurma, "Örneğin; Fenerbahçe'den bir oyuncu ile adı anılan Galatasaray bu konuda yalanlama geçiyor ama söz konusu Kayserispor olunca buna gerek bile duymuyor. Çünkü bizim onlara zarar veremeyeceğimizi düşünüyorlar. Çap olarak bizi küçük görüyorlar. Ne yazık ki futbolseverler de olaya böyle bakıyor. Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz'u bize hiç yakıştırmadılar. Nasıl gittikleri de ortada zaten" yorumunu yaptı.

Makul hedef ilk 5
Belirli bir seviyeye gelmiş Anadolu takımları için en makul hedefin ilk 5 olduğunu dile getiren Hurma, sözlerini şöyle sürdürdü: "Zaten biz de bu hedefle yola çıktık. Şu ana dek bu yolda emin adımlarla ilerledik. Umarım devamı de gelir. Düzenli olarak ilk 5'te yer alan, Avrupa'ya açılan ve büyüklerle oynadığı maçları kazanmasına sürpriz gözüyle bakılmayan bir takım haline geldiyseniz başarılı olmuşsunuzdur. Kayserispor'da yapmak istediğimiz de tam olarak budur."

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ!!!

TÜRKİYE'YE GELEN EN İYİ YABANCILAR!!!

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN