Bursa'ya yardım sözü

Çarşamba 13.01.2010 16:09

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor'a destek olunması amacıyla ilk ziyaretini gerçekleştirdiği işadamı Hüseyin Durmaz'dan, kulübe 250 bin TL'lik yardım sözü aldı.

Altepe, kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntının aşılması amacıyla başlatılan ''destek kampanyası'' kapsamında ilk ziyaretini AK PArti Bursa İl Başkanı Nagıp Vardar ile birlikte Durmazlar Makine ve Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz'a yaptı.

Ziyarette, Bursaspor'un elde ettiği başarının Bursa'da yaşayanları sevindirdiği kadar kentin tanıtımına da katkıda bulunduğunun altını çizen Altepe, ''Bursa'nın büyükşehir belediye başkanı olarak Bursaspor'a destek olmayı bir misyon olarak kabul ediyorum. Bursaspor bir şehir takımı ve kentin ortak bir değeridir. Bu sezon Bursaspor'un elde ettiği başarının ardından gittiğimiz her yerde insanlar bize Bursaspor'u soruyor'' dedi.

Altepe, Bursaspor'un elde ettiği başarının Bursa'nın da konuşulmasını sağladığını vurgulayarak, şöyle devam etti:


''Yakalanan bu başarı sürekli olmalı. Kulüp sağlam bir yapıya kavuşmalı. Bunun için kent dinamikleri ve iş adamlarına yönelik ara transfer dönemi fırsatını da değerlendirerek yardım kampanyası başlatıyoruz. Diğer kent dinamikleri ve işadamlarının da desteği ile Bursaspor'u içinde bulunduğu maddi sıkıntıyı gidererek, ilk yarıda elde ettiği başarının Avrupa kupaları yolculuğu ile devam etmesini arzuluyoruz. El ele, gönül gönüle Bursaspor'un başarısını sürekli hale getireceğiz.''

Hüseyin Durmaz da Bursaspor gibi Bursa'nın önemli bir değerine sahip çıkmasından ve bu konuda önderlik yapmasından dolayı Recep Altepe'ye teşekkür etti.

Herkesin karınca kararınca Bursaspor'a destek olması gerektiğini ifade eden Durmaz, şunları kaydetti
''Davutkadı Dutlu Sokak'ta doğdum, Bursa'da kazandım. Bursaspor başarılı olduğunda şehre bir hava geliyor. Bursaspor başarılı olduğunda Bursa'nın reklamı oluyor. Bir uluslararası organizasyonda taksicisinden köftecisine kadar herkes kazanıyor. Bursa bir semt takımı değil, 3 milyonluk bir kentin takımı. Bundan dolayı herkes karınca kararınca Bursaspor'un elinden tutmalı. Ben de bu kampanyaya 250 bin TL ile destek olacağım. Bu kampanyaya diğer iş adamlarının da destek olacağına yürekten inanıyorum. Başka Bursa, başka Bursaspor yok.''

SPORUN 'EN GÜZEL' ANLARI

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN