Kayseri bırakmıyor

Çarşamba 13.01.2010 10:44

Kayserispor, ligin ilk yarısında gol krallığında ilk sırada olan oyuncusu Makukula ile yoluna devam edecek.

Kulüp genel menajeri Süleyman Hurma, yaptığı açıklamada, sezon başında Portekiz'in Benfica takımından kiralık olarak aldıkları Aziza Makukula'nın sözleşme opsiyonunun kendilerine ait olduğunu hatırlattı.

Makukula'nın, Kayserispor'da iyi bir çıkış yakaladığını ve ligin ilk yarısında gol krallığında birçok ünlü ve bonservis bedeli yüksek futbolcuyu geride bıraktığını ifade eden Hurma, gelecek sezon da Makukula ile yollarına devam edeceklerini kaydetti.

Makukula'nın da Kayserispor'da forma giymek istediğini vurgulayan Hurma, şunları söyledi:
''Herhangi bir futbolcumuz başarılı olduğu zaman diğer takımlar kanca atmak istiyor. Makukula'yı da birçok takımın istediği yönünde haberler çıkıyor. Ancak, bu futbolculun sözleşme opsiyonu bize ait. Kendisi Kayserispor'da olmaktan mutlu ve bizimle devam etmek istiyor. Kiralık olarak sözleşmemiz sezon sonunda bitecek. Transfer sözleşmesi için de Benfica takımı ile görüşeceğiz. Bunun için acelemiz de yok. Kendisi ile anlaştığımız futbolcunun, kulübü ile de anlaştığımız takdirde yeni sözleşme yapacağız. Bunun için gelecek ay içinde Portekiz'e gitmeyi planlıyorum.''

ALİ TURAN AÇIKLAMASI

Galatasaray ile kendilerinden habersiz anlaştığı gerekçesiyle kadro dışı kalan Ali Turan'ın cezasının devam ettiğini de hatırlatan Hurma, bazı basın kuruluşlarında bu konuda asılsız haberler yayınlanmaya devam edildiğini kaydetti.

Kendisinin ''Ali Turan'ın Fenerbahçe'ye bedava veririm'' şeklinde açıklama yaptığı yönünde haberler çıktığını belirten Hurma, şöyle devam etti:

''Ali Turan konusunda Galatasaray ile anlaşamadık. Bir kez görüşme yaptık. Ali karşılığında iki futbolcu teklif ettiler. Biz de bu teklifi kabul etmedik. Onun dışında bir gelişme yaşanmadı. 'Ali'yi Fenerbahçe'ye bedava veririm' şeklinde bir beyan da vermedim. Bir sohbet ortamında Mehmet Topuz'un transferi konusunda Fenerbahçe'nin önce bizimle anlaşmasını örnek göstererek, transferlerin bu şekilde olması gerektiğini anlatmaya çalıştım. Ama, basına farklı şekilde yansımış. Hiçbir futbolcumuzu kimseye bedava vermeyiz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN