D.Bakır'a Brezilyalı oyuncu

Cuma 15.01.2010 12:29

Turkcell Süper Lig takımlarından Diyarbakırspor, Brezilyalı bir stoper ile sözleşme imzalayacak.

Sportif Direktör Mehmet Budakın, Trabzonspor'dan orta saha oyuncusu Razundara Tjikuzu ile Gençlerbirliği'nden forvet oyuncu Bruce Djite'yi kiraladıklarını belirterek, Bruce Djite'nin bugün Ankara'da Kulüp Başkanı Çetin Sümer ile sözleşme imzalayacağını bildirdi.

Kadroda düşünmedikleri ancak Antalya kampına katılan Mikkel Vanger Rask Larsen ve Desire Job ile yaptıkları görüşmelerin sonuçlandığını ve bu iki oyuncunun kamptan ayrıldığını bildiren Budakın şöyle dedi:

''Desire Job ile karşılıklı anlaşıp, sözleşmesini feshettik. Ancak Mikkel Vanger Rask Larsen ile anlaşmaya varamadık. Bu oyuncu FIFA'ya başvurdu. Mikkel Vanger Rask Larsen ve Desire Job'un takımdan ayrılmasıyla boşalan yabancı kontejanı için transfer çalışmalarımız sürüyor. Daha önceden teknik direktörümüz Ziya Doğan'ın takip ettiği bir Brezilyalı stoper ile prensip anlaşmasına vardık. Kendisi kısa süre içerisinde Türkiye'ye gelip, sözleşme imzalayacağız.''

ZİYA DOĞAN İLE ANKARA'DA SÖZLEŞME İMZALANACAK

Çeşitli nedenlerle daha önce federasyona başvurduğu için kulüple yaptığı sözleşmesi 4 Ocak itibariyle sona eren teknik direktör Ziya Doğan ile Ankara'da 1.5 yıllık yeni sözleşme imzalayacaklarını vurgulayan Budakın, şunları söyledi:

''Diyarbakırspor kulübü olarak hocamızdan son derece memnunuz ve kendisini asla bırakmayacağız. Antalya kampının ardından deplasmanda oynayacağımız Ankaragücü maçı için Ankara'ya geçeceğiz. Ziya Doğan ile orada 1.5 yıllık sözleşme imzalayacağız.

Daha önce 20 Ocak'ta Antalya kampının sona ermesini planlamıştık. Ancak, Ankara'daki hava şartlarına uyum için Ankara'ya 18 Ocak'ta gitmeye karar verdik. Antalya kampı çok faydalı geçiyor. Futbolcularımızın sergilediği performans bizi mutlu ediyor. Yeni transferlerle güçlü bir ekip olacağız. ''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN