Sivas'ın tercihi 'Afrikalı'

Cuma 15.01.2010 12:36

Turkcell Süper Lig takımlarından Sivasspor, ara transfer döneminde Afrika Kıtası'ndaki ülkelerin futbolcularını tercih ederek şu ana dek 3 yabancı oyuncuyu kadrosuna kattı.

Süper Lig'deki 5. sezonunu yaşayan ve önceki sezonlarda başta Brezilyalı ve Afrikalı futbolcular olmak üzere birçok yabancı oyuncuyu kadrosunda bulunduran Sivasspor, bu sezon ara transfer döneminde rotasını Afrika Kıtası'na çevirdi.

Afrika Kıtası'nda birçok takımı çalıştıran ve Afrikalı oyuncuları çok iyi tanıyan, onları özelliklerini çok iyi bilen teknik direktör Muhsin Ertuğral'ın isteği doğrultusunda yabancı transferlerini gerçekleştiren kırmızı-beyazlı ekip, ara transfer döneminde şu ana dek Malili orta saha oyuncusu Souleymane Keita, Tunuslu orta saha oyuncusu Nabil Taider ve Güney Afrikalı orta saha oyuncusu Elrio Van Heerden'i kadrosuna dahil etti.

Kırmızı-beyazlı ekibin kadrosunda, bu 3 oyuncunun transferi ile birlikte yabancı futbolcu sayısı 8'e yükseldi. Sivasspor'un kadrosunda şu anda bu 3 yeni transferin yanı sıra Avustralyalı kaleci Michael Petkoviç, Kongolu savunma oyuncusu Pierre Emmanuel Mbemba, Fransız golcü Yannick Kamanan, Nijeryalı gole dönük orta saha oyuncusu Akeem Oriyomu Agbetu ve Gabonlu orta saha oyuncusu Bruno Zita Mbanangoye bulunuyor.

Kadrodaki futbolculardan kaleci Petkoviç, kırmızı-beyazlı ekibin en kıdemli yabancı oyuncusu olarak dikkati çekiyor. Sivasspor'a 2005-2006 sezonu öncesinde Trabzonspor'dan transfer olan Petkoviç, 5 sezondur kırmızı-beyazlı ekibin kalesini koruyor.

SİVASSPOR'UN SON 5 SEZONDA FORMA GİYEN YABANCILARI

Süper Lig'de 5. sezonunu yaşayan Sivasspor'un kadrosunda şu ana dek yer alan yabancı futbolcuların isimleri ve ülkeleri şöyle:

FUTBOLCU ADI ÜLKESİ

------------- ----------
Dos Santos Anderson Brezilya
Fransergio Bastos Brezilya
Dennis Pena Lemago Brezilya
Pini Felix Balili İsrail
Raymond Kalla Kamerun
Michael Petkoviç Avustralya
Edson Arauja Da Silva Brezilya
Nordin Wooter Hollanda
Fabrıcıo Carvalho Pereıra Brezilya
Simon Colosimo Avustralya
Karim Saidi Tunus
İvan Petrov Cvetkov Bulgaristan
Mamadou Diallo Gine
Kanfory Sylla Gine
Bernard Okorowanta Nijerya
Sergio Oliveira Brezilya
Herve Germain Tum Kamerun
Fabio Alves Da Silva Bilica Brezilya
Yannick Kamanan Fransa
Akeem Oriyomu Agbetu Nijerya
Pierre Emmanuel Mbemba Kongo
Hamer Bouazza Fransa (Cezayir asıllı)
Bruno Zita Mbanangoye Gabon
Souleymane Keita Mali
Nabil Taider Tunus
Elrio Van Heerden Güney Afrika
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN