Hayrettin kadro dışı

Salı 19.01.2010 12:07

Sivasspor'da Hayrettin Yerlikaya, Giresunspor maçının devre arasında yaptığı davranışlar nedeniyle süresiz kadro dışı bırakıldı.

Ziraat Türkiye Kupası'nda pazar günü 4 Eylül Stadyumu'nda oynanan maçta bazı taraftarların tepki gösterdiği ve devre arası soyunma odasına giderken kaptanlık pazubandını çıkartan Hayrettin Yerlikaya'nın bu davranışı ve soyunma odasında yaptığı belirtilen bazı hareketleri nedeniyle süresiz kadro dışı bırakıldığı bildirildi.

Hayrettin Yerlikaya'ya 50 bin TL de para cezası verildiği öğrenildi.

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hayrettin Yerlikaya'nın davranışının çok yanlış olduğunu, futbolcunun kendi kendisine zarar verdiğini söyledi.

Futbolcunun yaptığı hareketin kesinlikle uyarıyı gerektirmediğini bildiren Ünsal, Hayrettin'e yönetim kurulu kararıyla 50 bin TL para cezası verildiğini ve süresiz kadro dışı bırakıldığını açıkladı.
Hayrettin'e yine de sahip çıkılması gerektiğini bildiren Ünsal, ''Hayrettin neticede bizim çocuğumuzdur, bizim memleketin çocuğudur. Hayrettin'in yaptığı hareket her ne kadar kendisine zarar vermişse de bizim yine de ona sahip çıkmamız gerekir'' diye konuştu.

Sivasspor'un Kongo asıllı Fransız futbolcu Lucien Aubey'i transfer ettiğini de açıklayan Ünsal, stoper mevkisinde forma giyen 26 yaşındaki oyuncunun Sivas'a geldiğini bildirdi.

DÜNYANIN EN PAHALI BONSERVİS BEDELLERİ

DÜNYANIN EN İYİ FUTBOLCULARI
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN