Zayıf halka Beşiktaş

Cuma 22.01.2010

Yazarlarımızın büyük çoğunluğu şampiyonluk yarışında Galatasaray ve Fenerbahçe'yi favori olarak görüyor

Turkcell Süper Lig'in ikinci yarısı başlarken Fotomaç'ın dev yazarları, okurlarımızın merak ettikleri sorulara yanıt aradı. "En iyi ara transferi hangi takım yaptı? Şampiyonluğun en büyük adayı kim? Düşme hattında kimler kalır?" gibi sorulara yazarlarımız ilginç yanıtlar verdi.

BUNLAR DA EN GÜZEL FANATİKLER

BÜYÜK TAKIMLARIN 10 NUMARALARI KİM DİYE MERAK ETTİNİZ Mİ?

Hakkı Yalçın Galatasaray ve Fenerbahçe'yi şampiyon adayı ilan ederken, geçen sezonun iki kupalı şampiyonu Beşiktaş'a şans tanımadı. İsmet Tongo, Bülent Tulun ve Turgay Demir, Galatasaray'ın ikinci yarıda şampiyonluğa ulaşacağını belirtirken Selçuk Yula ile Haşim Şahin Fenerbahçe'ye şans verdi. Adnan Aybaba, Beşiktaş'ın şampiyon olacağına inandığını açıkladı. İşte gerekçeleri:

Hakkı Yalçın: Gökhan ne yapar?
Trabzonspor'un çökme sebeplerinden birini oluşturan Gökhan, F.Bahçe'ye geldi. Güiza'nın biraz daha dayanıklı ama biraz daha beceriksiz olanı. Gökhan ne yapar? Talihi yaver giderse gol atar. Talihine yanarsa, Fenerbahçe'yi yakar. Galatasaray'ın aldığı yabancının üzerinde yorum yapmak haksızlık olur. Dayanıklı bir adam aldı diyelim. Trabzonspor'da Güneş'in varlığını hissettirmesi, bence en yararlı "ara transfer" gerçeği. Şampiyonluk için Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki çekişme son haftaya kadar sürer. İkisinden biri şampiyon olur. Ligin altında çok şeyler değişmez. Ankaraspor'dan sonra düşecek iki takımı bulmak için, 5 takım arasından iki takımı gözümüze kestirmemiz gerekiyor.

İsmet Tongo: Fener, Nonda'yı alsın!
G.Saray, Neill transferi ile bir adım önde. F.Bahçe, Nene'yi 10 milyon euro'ya almak istiyor. Nene 12 gol atmış. Nonda'nın 16 golü var. Fener'e, Nonda'yı 2.5 milyon euro'ya almasını tavsiye ederim. Beşiktaş genel kurul nedeniyle beklemede. Trabzonspor bana göre hepsinden iyi transfer yaptı. Bu sezon ligde her türlü şike, teşvik ve anarşinin eksik olmayacağına inanıyorum. Favorim önce Galatasaray sonra Fenerbahçe. Trabzon'a dikkat. Düşme hattına gelince; Ankaraspor gitti. Denizli ve Diyarbakır'ı uğurlarız.

Selçuk Yula: Mucizelerin takımı ama
Şampiyonluktaki en büyük favorim, F.Bahçe. O da fikstür avantajından gelen bir şey. F.Bahçe'nin şampiyonluktaki rakiplerini önce G.Saray, sonra Beşiktaş olarak görüyorum. Bursa ve Kayseri nereye kadar gider? En iyi iki adamını satmaya çalışan iki takım. Biri Bursa, diğeri Kayseri. Hedefin ne senin? Eğer şampiyonluğu ciddi olarak düşünüyorlarsa ne Ali Turan'dan ne de Sercan'dan bahsederlerdi. Ankaraspor zaten düştü. Denizli mucizelerin takımı ama en büyük aday da Denizlispor'dur. Üçüncü aday Kasımpaşa görülüyordu ama Yılmaz Vural o toplama takımdan çok iyi bir kadro oluşturdu.

Haşim Şahin: Sivasspor küme düşer
Gerçeği söylemek gerekirse eş değerli takviyeler yaptılar. Uyum sorununu çözen yeni transfer, takımına büyük katkı yapacaktır. Gelenlere baktığımızda G.Saray'ın aldığı futbolcu bir adım önde. Gökhan, F.Bahçe'de yedek kalmayı sorun yapıp küsmezse yarar sağlar. Şampiyonluk adayım Fenerbahçe. Galatasaray ile yarışacaklarını düşünüyorum. Sürpriz takım Bursaspor olur. Düşme hattında Ankaraspor kesinleşti. Diğer adaylar ise Diyarbakırspor, Ankaragücü ve Sivasspor olabilir.

Adnan Aybaba: Nihat kendini bulacak
Ara transferi G.Saray iyi değerlendirip savunmasını güçlendirdi. Beşiktaş'ın devre arası transferleri hiç iyi çıkmadığı için almaması daha hayırlı oldu. Benim şampiyonluk favorim Beşiktaş. Nihat artık kendini bulacak, Holosko ve Rüştü iyileşecek, kongrenin bitecek olmasıyla tribün baskısı da ortadan kalkacak ve Beşiktaş ipi göğüsleyecek. Denizlispor dibe en yakın takımlardan biri ama Antalya, Diyarbakır, Kasımpaşa, Sivasspor gibi takımlar da var.

Turgay Demir:
Fener'in iç huzuru yok
G.Saray ve Trabzon ara transferi en iyi şekilde değerlendirdiler. Trabzon'un forvet hattını, G.Saray'da savunmasını güçlendirdi. Şampiyonluğa en yakın aday bir adım önde olan G.Saray. Beşiktaş'ın yanlış sistemle oynaması, Denizli'nin hatalarında ısrar etmesi F.Bahçe'nin ise iç huzurunun olmaması G.Saray'ın avantajıdır. Bu avantajı değerlendirebilecek tecrübeye de sahipler. Denizli hatalarından vazgeçerse Beşiktaş da iddialı olur. Trabzonspor, Fatih Tekke'yi de alırsa yarışı sonuna kadar kovalar. Denizlispor büyük ihtimalle düşer. Diğer takım ise Sivas, Diyarbakır, Kasımpaşa arasından çıkar. Türkiye'de bundan önceki federasyon dönemlerinde kimse hakemlerin iyi niyetli olduğuna inanmıyordu. İyide de hatada da bir art niyet aranıyordu. Bu sene bakmayın Aziz Yıldırım'ın "Vay bizi yakıyorlar" diye bağırmasına. O etki altına almak istiyor. İlk yarıda hakemlerimizin kasıtlı hataları olmadı. İkinci yarıda da olacağına inanmıyorum.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ


TÜRK TARİHİNİN EN İYİ KADROSU

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN