Kayseri'de defans sıkıntısı

Cumartesi 23.01.2010 12:53

Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas, ''Defansif anlamda biraz sıkıntı yaşıyoruz. Bu açığı genç oyuncularımızla kapatacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Kafkas, yarın Gençlerbirliği ile oynayacakları maç için Kadir Has Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ligin ilk yarısının ardından verilen arada Antalya'da yaptıkları kampın oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Yeni transferlerle takımın iyice güçlendiğini, ancak bazı üzücü olaylar da yaşadıklarını belirten Kafkas, ''Ali Turan ve Bilal Aziz olayları başımıza geldi. Defansif anlamda biraz sıkıntı yaşıyoruz. Bu açığı genç oyuncularımızla kapatacağımızı düşünüyorum. Kısa zamanda onlardan büyük beklenti içerisindeyiz. Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal'da olduğu gibi Ali Turan'ın da bu takımdan ayrılmasını istemedim. Ali, Kayserili ve bu takımın kaptanıydı. Bu şekilde ayrılmasını doğru bulmuyorum'' dedi.

Vestel Manisaspor'dan sezon sonuna kadar kiralık olarak alınan Orkun ile ilgili sorun çıktığına da değinen Kafkas, Galatasaraylı file bekçisi Aykut'un Kayserispor'a verileceği yönündeki haberlere ilişkin de, ''Kayserispor'un menfaatleri doğrultusunda bir transfer olursa neden olmasın. Kayserispor'un bu konuda istekleri önemli. Souleymanou da eğer ülkesi elenirse Kayseri'ye gelecek'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN