Rijkaard'a kızgın değilim

Çarşamba 10.02.2010 14:20

Gençlerbirliği'nin devre arasında Galatasaray'dan transfer ettiği Serkan Çalık, eski kulübünün yöneticilerine ve teknik direktör Frank Rijkaard'a kızgın olmadığını söyledi.

Genç oyuncu Serkan, açıklamalarda bulundu. Galatasaray'da çok güzel günler geçirdiğini anlatan Serkan, ''Galatasaraylı yöneticiler ve Rijkaard'a kızgın değilim. İlk sene geldiğimde şampiyon olduk, güzel anılarım oldu. Şampiyon olduğumuz sezonda 25-26 maç yapmıştım. Tek üzüldüğüm yön, son 3-4 ay takımla birlikte idmanlara çıktım. Sakatlıktan kurtulduktan sonra bana hiç şans tanımadılar. Şans tanıyabilecekleri maçlar oldu, ancak bu şansı vermediler. Üzüldüm'' diye konuştu.

Sakatlığından kurtulduktan sonra kendisine Gençlerbirliği'nin şans verdiğini vurgulayan genç futbolcu, şöyle konuştu:

''Galatasaray'a gelmeden önce Almanya'da top oynarken Gençlerbirliği ile de görüşmüştüm.

Yöneticilerimiz Cem hoca olsun, başkan olsun, hepsi bana bu şansı tanıdı. Bu başlangıcı tanıdı. Uzun bir süre sakatlığım nedeniyle top oynayamadım. Kolay değil geri dönmek. Çok fazla maç eksiğim var. Gençlerbirliği de bana bu şansı tanıdı. Bundan dolayı Gençlerbirliği'ni seçtim.''

Futbolu çok özlediğini anlatan Serkan, 1,5 sezon sonra ilk maçına Kayserispor karşısında çıktığında, kendisini ilk kez futbol oynamış gibi hissettiğini söyledi.

KEWELL NEREDEN NEREYE

EFSANE KAPTANIN HİKAYESİ

''FARK YOK''

Takımlar arasında çok büyük bir fark bulunmadığına dikkati çeken Serkan, ''Galatasaray'a oranla daha küçük bir camiaya geliyorum, ama tesislere bakıyorum, süper. İnsanlar, ortam süper. Galatasaray ile burası arasında çok büyük bir fark göremedim. Tek fark Ankara'nın, İstanbul'dan daha ufak olması'' değerlendirmesini yaptı.

''İNŞALLAH GALATASARAY ŞAMPİYON OLUR''

Serkan Çalık, ligdeki şampiyonluk yarışının Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçeceğini savundu.
Galatasaray'ın son dönemde çok iyi transferler yaptığını vurgulayan Serkan, ''Bence şampiyonluk yarışı Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçecek. Galatasaray'ın kadrosu cidden çok güçlü. İnşallah Galatasaray şampiyon olur. Favorilerim, Fenerbahçe ve Galatasaray'' dedi.

AY-YILDIZLI FORMAYI İSTİYOR

Serkan Çalık, uzun hedefleri arasında ay-yıldızlı formayı giymek olduğunu ifade etti.
İlk baştaki hedefinin eski performansına kavuşmak olduğunu belirten Serkan, şunları söyledi:

''Uzun hedeflerim arasında Türk Milli Takım formasını giymek var. İlk baştaki hedefim ise eski performansıma dönmek. Milli takımda oynamak istiyorum. Almanya Ümit Milli Takımı'nda oynamıştım. A2 Türk Milli Takımı'nda da oynamıştım. Her futbolcu gibi hedefim (A) Milli Takım'da oynamak. Buna da inanıyorum. Hırslı bir oyuncuyum. Zamana ihtiyacım var.''

MİLLİ TAKIM İÇİN YERLİDEN YANA

Gençlerbirliği'nin genç oyuncusu Serkan, (A) Milli Takım'ın başında yerli bir teknik direktör görmek istediğini belirtti.

''Türk Milli Futbol Takımı'nın başında yerli teknik direktör olsa daha iyi olur'' diyen Serkan, ''Bunun kararını federasyon verecek. Yerli olmalı, çünkü Türk Milli Takımı. Yılmaz Vural, milli takıma yararlı olur. Kendisi Almanya'da eğitim aldı. İyi bir teknik direktör. Sakatlığımdan önce kendisiyle telefonda görüşmüştüm, çok iyi bir insan. İnşallah olur'' diye konuştu.

RIJKAARD İLE DOLL DEĞERLENDİRMESİ

Eski teknik direktörü Frank Rijkaard ile yeni teknik patronu Thomas Doll'u kıyaslayan Serkan, her ikisinin de kendi sistemleri olduğunu söyledi.

Herkesin kendi planlaması yönünde çalışmalar yaptırdığına dikkati çeken Serkan, şöyle konuştu:
''Herkesin kendi sistemi var. Buradaki ekibimiz, daha çok mücadele eden bir takım. Galatasaray'da daha çok teknikler üzerinde çalışıyorduk. Burada ise daha çok kuvvet üzerine çalışıyoruz. Herkes kendi planlaması yönünde çalıştırıyor. Hollandalı teknik direktörler tekniğe dayalı çalıştırıyor. Galatasaray'da hep böyle çalıştık. Almanlarda ise disiplin ön plana çıkıyor. Galatasaray'da Riijkard ile daha çok teknik olarak çalışıyorduk.''

3 SEZONDA, 3 ALMAN

Türkiye'deki 3. sezonunu yaşadığını ifade eden genç futbolcu, bu dönem içinde 3 Alman teknik direktörle çalışma fırsatı yakaladığını kaydetti.

Daha önce Karl Heinz Feldkamp ve Michael Skibbe, şimdi de Thomas Doll ile çalıştığını hatırlatan Serkan, ''Türkiye'deki 3. sezonum. 3 tane Alman teknik direktörle çalıştım. Feldkamp ve Skibbe ile çalıştım. Şimdi de Thomas Doll ile çalışıyorum. Kendisini futbol hayatından tanıyoruz. Çok iyi bir futbolcuydu. Her Alman teknik direktör disiplinlidir. Kendisinden çok şeyler öğrenebiliriz. Futbolculuğun ne demek olduğunu biliyor.''

Gençlerbirliği'nde çok mutlu olduğunu, herkesin kendisine yardımcı olmak için çaba harcadığını kaydeden Serkan, sözlerini şöyle tamamladı:

''Burada çok mutluyum. Teknik direktörümüz de benimle bir görüşme yaptı. Eski performansıma dönmek için bana yardımcı olacağını söyledi. Bu kısa zamanda takıma iyi alıştım. Galatasaray'dan, Gençlerbirliği'ne geldiğimde bir motivasyon kaybı yaşamadım. Benim hedefim yine büyük bir takıma dönmek. Galatasaray gibi diğer takımlar da büyük takımlar. Galatasaray dışındaki takımlar da olabilir. Hangisi nasipse o olsun.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN