"Bu işin sonu Avrupa'da bitecek"

Perşembe 18.02.2010 19:12
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Turkcell Süper Lig'in 22. haftasında karşılaşacakları Fenerbahçe'yi yenmek istediklerini söyledi. Bu yola baş koyduklarını belirten Sağlam, ne olursa Avrupa kupalarına gideceklerini ifade etti.

Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği haftalık basın toplantısında Fenerbahçe maçıyla ilgili iddialı konuştu. Geçtiğimiz hafta oynanan Trabzonspor karşısında üst düzey futbol oynamaların rağmen talihsiz bir golle 2 puan kaybettiklerini hatırlatan Sağlam, aynı şekilde Fenerbahçe maçında da son dakika golüyle üzüldüklerini belirtti.
Sağlam, her iki maçta ortaya konan futbolun kamuoyu tarafından takdir edildiğini belirterek, "Ortaya konan futboldan memnun kaldık. Oyuncularımızın fiziksel yeterlilikleri, üstü üste iki maçın baskısını performanslarına olumsuz etki ettirmeden bu karşılaşmaları oynayıp bitirmemiz şuan ki durumumuzla alakalı ve geleceğimizle alakalı umut verici. Bu konuda futbol kamuoyunun çok ciddi taktirleri de aldık. Buz bu tempomuzu devam ettirip, seyredene zevk veren, futbol kalitesinin düşük olduğu ligimizde futboluyla göz dolduran, seyrederken keyif alınan bir takım haline gelmek en büyük dileğimiz. Bunu yapacak gücümüz de var. İnşallah insanlar bizi seyrederken daha keyif alacağı bir takım haline geleceğiz." diye konuştu.
Trabzonspor maçında alacakları 3 puanın kendilerini zirveye yaklaştıracağını ancak bu fırsatı kaçırdıklarını dile getiren Sağlam, şöyle devam etti: "Şimdi ligin zirvesindeki rakiplerimizden biriyle oynayacağız. Rakibimiz bizden 6 puan önde görünüyor. Bu puan farkını kapatmak için bu karşılaşmadan galip ayrılmamız gerekiyor. Kaybedilen puanların da telafisinin çok mümkün olamayacağı haftalara giriyoruz. Kazanmak için oynayan rakibiyle arasındaki puan farkını 3'e indirmek için mücadele eden, ayrıca fair playden taviz vermeden, bu işin ne kadar düzgün yapılacağını herkese göstererek, iyi mücadele iyi futbolla 3 puanla yarılmayı düşünerek gideceğiz. Taraftarımızı mutlu ederek şehrimize dönmeyi düşünüyoruz."

"BU İŞİN SONU AVRUPA'DA BİTECEK"
Sercan'ın ve Turgay'ın tedavisinin devam ettiğini belirten Sağlam, Sercan'ın Fener maçına yetişip yetişmeyeceğinin belli olmadığını kaydetti.
Son haftalarda gelişen olayların kendisini çok üzdüğünü vurgulayan Sağlam, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Beşiktaş maçıyla başlayan, Fener maçıyla ve Trabzon maçıyla son bulan şanssızlıklar yaşadık. Federasyonun uzun yılardır hiçbir takıma uygulamadığı, tarafsız sahada oyun bizi çok üzdü. Araştırdım, böyle bir cezanın uzun yıllardır hiçbir takıma verilmediğini gördüm. Yapacak bir şey yok, ciddi rakiplerimizle oynadığımız bu karşılaşmalarda kendi aleyhimize yaşanan şansızlıkların o hataları yapanları da üzdüğünü biliyorum. Hakemlerin de çok üzüldüğünü biliyorum. En ufak bir kuşkumuz yok.Ben hakemlerimiz ve kendimiz adına bu şanssızlıkların bundan sonra tekrarlanmamasını diliyorum. Karşımıza her türlü olumsuzluğun çıkacağını düşünerek taraftarlarımızdan bir ricam var. Her türlü olumsuzlukta soğukkanlılıklarını kaybetmeden hareket etsinler. Fair Play liginde birinci durumdayız. Bu takım bu kadar bariz hatalar karşısında sinirlenmeden, başka yollara girmeden ligin zirvesine mücadele ediyorsa, taraftarımızla da bunu sürdürebiliriz. Her ne olursa olsun biz bu yola baş koyduk. Herhangi bir olumsuzluk olsa da bu oyunculara, taraftarlarımıza güvensinler. Bu işin sonu Avrupa kupaları ile son bulacaktır. Olumsuzlukları performansımızı etki etmeden ortadan kaldırmayı, onları yok etmeyi başarmamız gerekir. Onun için güçlü olmamız lazım. Birbirimize kenetlenmemiz lazım. Bizi bu yoldan ayırabilecek hiçkimseye de izin vermemelerini istiyorum. Bunu özellikle istiyorum. Ligin sonu yaklaşıyor. Bundan sonra oluşabilecek bir hata bize pahalıya mal olabilir. O yüzden taraftarlarımızdan biraz daha sabırlı, sağ duyulu olmalarını istiyorum."

"FENERBAHÇE'Yİ YENERSEK GİZLİ LİDER OLABİLİRİZ"
Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında deplasmanda oynanan karşılaşmanın hatırlatılması üzerine Sağlam, Fenerbahçe'ye karşı 2-0 geri düştükten sonra toparlanmanın kolay olmadığını dile getirerek, "O maçta da iyi mücadele etmiştik. Ama bizim ligdeki hedeflerimiz itibariyle, bu karşılaşmadan kesinlikle 3 puanla ayrılmamız gerekiyor. Ligin zirvesinden geri düşmeyelim. Onlara biraz daha yaklaşalım. 46-45 sıralaması var ki belki biz bu haftaki karşılaşmadan sonra ligin gizli lideri olabiliriz. O nedenle bu şansı kovalamak istiyoruz." şeklinde konuştu.

"MİLLİ TAKIMA DESTEK VERECEĞİZ"
Sağlam, milli takımın başına Hidding'in getirilmesi konusundaki bir soruya ise şu karşılığı verdi: "Milli takımla alakalı hissiyatımı ve beklentimi dile getirdimiştim. Bir Türk antrenör olarak milli takımın başında bir Türk antrenör görmeyi istemiştim. Ama şartlar müsaade etmedi. Federasyon da tecrübeli bir teknik adam getirdi. Hayırlı olmasını diliyorum. Ülkesini seven birisi olarak bundan sonra başarı adına antrenöre en üst seviyede desteği vermek istediğimizi söylemek istiyorum. Türk futbolu açısından kendisine nasıl katkı yapabileceksek yapacağız. Bundan sonra tartışmanın kimseye bir yararı olmayacaktır. Ben herkesin federasyonumuza ve yeni gelen teknik kadroya destek olması açısından yardımcı olmalarını isteyeceğiz."

İŞTE TRABZON'UN KAPLANLARI

TRABZONSPOR'UN EN "FOS" TRANSFERLERİ

BU ŞEHİR BU FUTBOLCULARI UNUTAMIYOR


TRABZONSPORLU ÜNLÜLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ TIKLAYIN

TRABZONSPOR'UN FOS ÇIKAN TRANSFERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN