Ne gerekiyorsa yapacağız

Perşembe 18.02.2010 15:31

Denizlispor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, pazar günü deplasmanda Diyarbakırspor ile oynayacakları maçta galip gelmek için ne gerekiyorsa onu yapacaklarını söyledi.

Kutlu, yaptığı açıklamada, Kayserispor galibiyetinin ardından, takımın ligde kalması anlamında, güzel bir atmosfer oluştuğunu, halk ve taraftarlarda umut ışığı doğduğunu ifade etti.
Diyarbakırspor maçına, mutlak galibiyet için hazırlandıklarını belirten Kutlu, en kötü ihtimalle 1 puan almanın hesaplarını yaptıklarını bildirdi.

Kutlu, Diyarbakıspor'u deplasmanda yenmeleri halinde, kendi üstlerinde yer alan takımların plan ve hedeflerinin değişeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Diyarbakırspor'u yenmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız ve bu maçtan galibiyetle döndüğümüz zaman, puanımız otomatik olarak 16'ya ulaşmış olacak. Çünkü, sonraki hafta Ankaraspor maçı dolayısıyla gelecek hükmen galibiyet puanı var. Yukarıdaki takımlarla benim tahminim 6-8 puan aralığı arasında bir puan farkı kalacaktır. Bu, onları yakalayabileceğimiz bir puan aralığıdır. Bu bize büyük bir moral verecek. İnşallah bunu başardığımız zaman, ki başaracak da güçteyiz, Denizlispor bu sezonu ligde kalarak bitirecektir.''

Bu zorlu süreçte takımda ciddi sakatlıkların yaşanmamasının kendileri açısından en sevindirici nokta olduğunu anlatan Kutlu, Diyarbakırspor maçı öncesi kart cezalısı Burak ve tek sakat futbolcu Emin'in dışında eksiklerinin bulunmadığını, lisansı konusunda pürüz nedeniyle henüz takıma katılamayan yeni oyuncuları Ceyhun Eriş'in de gelmesiyle çok daha güçleneceklerini sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN