Sonucu değiştirecek oyuncum yok

Perşembe 18.02.2010 15:21

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, ''Futbolcularım her şeyin farkında. Eskişehirspor maçında ellerinden geleni yapacaklar'' dedi.

Doll, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlediği haftalık basın toplantısında, bu hafta sonu ligde yapacakları Eskişehirspor maçına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, geçen hafta Kasımpaşa karşısında kaybedilen maçın futbolcularda ve kendisinde büyük üzüntü yarattığını belirtti. Doll, ''Kasımpaşa maçından sonra futbolcularımızla konuştuk. Bu maçı kaybettiğimiz için bizi nasıl solucan kemiriyorsa, onları da kemiriyor. Defansla forvet arasındaki kademelerde bir düşüş ve uyumsuzluk yaşıyoruz. Futbolcular her şeyin farkında. Yapılan hataları Eskişehirspor maçında tekrarlamadan, ellerinden geleni çıkıp yapacaklarından eminim'' diye konuştu.

Alman çalıştırıcı, Gençlerbirliği gibi oyunun kaderini değiştirecek futbolculara sahip olmayan takımların öncelikli hedeflerinin, defans kurgusunu sağlam oluşturmak olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
''Oyun formatımızı, defanstan hücuma kadar kademeler arasındaki sistemin doğru işlemesi üzerine kuruyoruz. Bu formatı da korumak zorundayız. Defansif anlamda takımın duruşu ne kadar sağlam olursa, ofansif anlamda da pozisyon yaratmak o kadar kolay olur. Sonucu değiştirecek bir futbolcumuz olmadığı için ilk önce gol yememeyi, ondan sonra gol atmayı düşünüyoruz.''

ANLAŞMA ZEMİNİ SAĞLANMAK ÜZERE

Thomas Doll, sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceğini, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile bu konuda yaptıkları konuşmanın olumlu geçtiğini söyledi. Doll, ''Başkanımız, teknik ekibimle, iyi bir oluşumla bu takımı UEFA Avrupa Ligi'ne götüreceğimizi iyi biliyor. Bu amaçla seneye iyi bir kadro oluşturma konusunda da başkandan güvence aldık. Çok yakında anlaşma zeminini oluşturup, imzaları atacağız'' dedi.

(A) Milli Futbol Takımı'nın başına, Guus Hiddink'in getirilmesiyle ilgili bir soruya da Doll, şu yanıtı verdi:
''Hiddink gibi kariyerli bir hocayı göreve getirdikleri için Türkiye Futbol Federasyonu'nu kucaklamak lazım. Bu karar, Türk futbolunun tekrardan dünyada iyi yerlere geleceğinin göstergesidir. Hiddink, büyük turnuva hedefine takımı daha kolay götürür.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN