Battala şampiyonluğa inanıyor

Çarşamba 24.02.2010 12:24

Bursaspor'un Arjantinli futbolcusu Pablo Martin Batalla, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın takım içindeki rotasyonunun, tüm futbolcuların her an oynamaya hazır olmalarını sağladığını söyledi.

Batalla, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe karşısında 2-0 geriden gelip sahadan 3-2 galip ayrılmaları ve böylece deplasmanda alınan 3 puanın gelecekle ilgili hedefleri açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Her geçen gün Bursa'ya ve yeşil-beyazlı takıma daha fazla alıştığını, yolda karşılaştığı taraftarların ilgisi sayesinde kendisini evinde gibi hissettiğini belirten Batalla, bunun da performansına olumlu yansıdığını belirtti.

Batalla, taktik gereği zaman zaman yedek soyunduğunu, zaman zaman da ilk 11'de yer aldığını anımsatarak, ''Hocamızın takım içindeki rotasyonu, tüm futbolcuların her an oynamaya hazır olmasını sağlıyor. Geniş bir kadromuz var ve hepimiz her an oynamaya hazır oluyoruz. Bu da tüm futbolculara ekstra motivasyon sağlıyor''

''Bursaspor için şampiyonluktan söz edilebilir mi?'' yönündeki soruya Batalla, ''Biz şampiyonluğu değil, bir sonraki maçımızı kazanmayı düşünüyoruz. Bu bizi önemli başarılara veya şampiyonluğa götürebilir'' yanıtını verdi. Batalla, ''Şampiyonluk için konuşmak erken. Bu takımı strese sokabilir. Rahat olur sadece bir sonraki maçı düşünürsek bu bizi bir yerlere götürecektir'' dedi.
Batalla, geldiği günden bu yana performansında her maç artış olduğunu, ilerleyen haftalarda performansını daha da yükseltip takıma daha fazla katkı sağlamak istediğini sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN