Gaziantepspor hazır kıta

Çarşamba 24.02.2010 10:21

Gaziantepspor, Pazar günkü Eskişehirspor maçının hazırlıklarına Celal Doğan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla başladı.

Teknik direktör Jose Couceiro yönetiminde yapılan antrenman, ısınma koşusu ve açma-germe egzersizleriyle başladı. Antrenmanın ana bölümünde hedefsiz oyun ve yarı alanda çift kale maç çalışmaları yapıldı. Antrenman, soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı. Bir süredir sakatlığı nedeniyle tedavi gören Tolga Seyhan da takımla birlikte çalıştı.
Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktör Jose Couceiro, 3-0'lık Kasımpaşa yenilgisini değerlendirdi. Couceiro, Kasımpaşa'ya çok boş alan bıraktıklarını, ilk yarıda çok hatalar yaptıklarına belirtti.

Coucerio, ''Bizim yaptığımız en büyük hata alanları kapatamamamız oldu. Beşiktaş maçında oyuna başlamamızla, Kasımpaşa maçında oyuna başlamamız çok farklıydı. Önceki maçın tam tersine arka taraflarda çok boşluklar verdik. Kasımpaşa da zaten kontratak oynayan bir ekip. İlk yarıdaki durumu soyunma odasında konuştuk. Unutmamız gerektiğini ve maça öyle başlamamız gerektiğini söylemiştim. Ama ikinci yarıda hakemin garip bir olayı oldu. Daha önce hiç yaşadığımız bu olay iyi başladığımız maçta bir anda dengemizi kaybettirdi. Oyuncularım tekrar maça konsantre olamadı'' diye konuştu.
Kasımpaşa maçında hakemin penaltı ve kırmızı kartı iptal etmesini ilk kez yaşadığını dile getiren Couceiro, ''İlk defa böyle bir olay yaşıyorum. Maçta sadece o değil hakem daha farklı şeyler yaptı bize. Mesela o pozisyonda Beto'ya yapılan bir penaltı vardı. O pozisyonun avantaja bırakılması çok saçma geldi bana. Yani pozisyonu hiç konuşmaya gerek yok. Eğer orada bir penaltı pozisyonu yaşanmışsa bunu avantaja hakemin nasıl bıraktığını konuşalım daha iyi. Ceza sahasında rakip oyuncuya yapılan faul penaltıdır. Bunun başka izahı olamaz'' dedi.

Couceiro, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Baştan beri söylediğimiz bir şey var. Böyle olayları futbolculara indirgemememiz gerekiyor. Kasımpaşa maçında arka taraflarda çok boşluklar verdik. Beşiktaş'a karşı bu boşlukları vermemiştik. Tabii ki Kasımpaşa'ya karşı bu boşlukları onlar verdi diye cezalandırmamak gerekiyor. Şimdi önümüzde Eskişehirspor maçı var. Çok farklı bir maç olacak. Tabii ki galibiyet elde etmek için bu maç çok önemli hale geldi. Kendimize olan güvenimizi tekrar kazanabileceğimiz bir maç. Yani Gaziantep'te çok iyi maç çıkarmamız
gerekiyor.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN