En önemli maçımız

Perşembe 25.02.2010 16:50

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''Sivaspor karşılaşması için, 'bizim açımızdan ligin en önemli maçı' diyebiliriz'' dedi.

Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, geçen iki sezonun flaş takımlarından Sivasspor'un güçlü bir ekip olduğunu, rakibin ligdeki konumuna bakarak bir değerlendirme yapmanın kendileri açısından büyük hata olacağını söyledi.

Sivasspor'un başarılarıyla Anadolu takımlarına öncülük yaptığını, kadro kalitesinin de iyi olduğunu dile getiren Sağlam, şöyle konuştu:

''Cumartesi günü rakibimize saygı gösterip, o bilinçle sahaya çıkacağız. Bizim açımızdan çok kolay maç olmayacak. Sivaspor karşılaşması için, 'bizim açımızdan ligin en önemli maçı' diyebiliriz. Zirve yarışında bizim için hayati önemdeki 3 puanı alarak Sakarya'dan dönmek istiyoruz.''
Sağlam, ligde çok önemli bir yerde olduklarını, taraftarın takıma inancının da son dönemde had safhaya ulaştığını anımsatarak, ''Bizden daha fazla başarı beleniyor. Bu doğrultudaki beklendi de her geçen gün artıyor. Daha fazlasını yapma adına sorumluluk alan oyuncularıma güvenim sonsuz. Yaptıklarımızdan daha iyisini ortaya koymak zorundayız'' değerlendirmesinde bulundu.

Maçın tarafsız sahada seyircisiz oynanmasını öngören cezaya ilişkin yaptıkları itirazın kabul edilmediğini anımsatan Sağlam, bu cezanın bundan sonraki dönemde Bursaspor'a veya başka bir takıma verilmemesini dilediklerini vurguladı.

Sağlam, sakatlığı geçen Sercan Yıldırım'ın iki gündür takımla birlikte antrenmana çıkmaya başladığını, ancak fiziksek eksiği bulunduğunu bildirdi.

Bir gazetecinin, ''Sivasspor maçını oynamak için neden Sakarya'yı seçtiniz?'' yönündeki sorusunu ise Sağlam, şöyle yanıtladı:

''Saha zemininin iyi olmasının futbol kalitesini yükselteceğini düşündük. Ayrıca yakınlık bizim için önemliydi. Birkaç alternatif vardı, Sakarya'yı seçtik. Ayrıca inşallah Bursaspor taraftarlarının Sakarya'daki kötü anılarını silmek için de bu maç bir fırsat olacak. Çok büyük hedefler koymak adına Sakarya bizim için 'başlangıç yeri' olabilir.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN