Bursa Diyarbakır'a hazırlanıyor

Çarşamba 03.03.2010 11:17

Bursaspor Yönetim Kurulu üyesi İrfan Koç, 6 Mart Cumartesi günü Diyarbakırspor ile yapacakları karşılaşmada sahada çok güzel bir maç, tribünlerde de fair-play ruhunun hakim olacağına inandıklarını söyledi.

Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakırspor yönetimi, taraftarları ve Diyarbakır halkının Bursaspor kafilesine Anadolu insanının misafirperverliğinin en güzel örneklerini göstereceklerine dair şüphelerinin bulunmadığını vurguladı.

Bursa'da tribünlerde sadece küçük bir grup tarafından ve provokasyon amaçlı olduğuna inandıkları olumsuz davranışların Türkiye'nin önde gelen iki şehri ve iki spor kulübü arasındaki dostluğu zedeleyeceğini düşünmediklerini ifade eden Koç, ''Diyarbakır demek Bursa demek, Bursa demek Diyarbakır demek. Çünkü belki de Diyarbakır'daki kadar Bursa'da Diyarbakırlı vatandaşımız yaşıyor'' dedi.
Koç, Türkiye'de birçok Anadolu kentinin Bursaspor'un şampiyon olmasını desteklediğini, Bursaspor'un elde ettiği başarılara Bursasporlu taraftarlar kadar sevindiğini anlatarak, şunları söyledi:
''Biz bu sezon gittiğimiz birçok deplasmanda çok güzel karşılandık. Diyarbakır'da da farklı olmayacağını düşünüyoruz. Diyarbakır'da saha içinde çok güzel bir maç, tribünlerde de fair-play ruhunun hakim olacağına inanıyorum. Sahada her iki takım da kazanmak için mücadele edecek.''

BAYRAK KAMPANYASI
Anadolu'da Bursaspor'un şampiyon olması istenirken Bursa'da aynı heyecanı göremediklerini ifade eden Koç, taraftarlardan tüm kentin yeşil-beyazlı bayrak ve flamalarla donatılmasını istedi.
Koç, ''Her eve her işyerine bir bayrak'' sloganıyla hareket edilmesi gerektiğini dile getirerek, ''Kente baktığımızda Bursaspor zirve mücadelesi mi veriyor, alt sıralardan kurtulma mı belli değil. Ligin bitmesine az bir zaman kaldı. Tüm kent yeşil-beyaz olmalı'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN