"Canımız çok yandı"

Cumartesi 06.03.2010 18:07

Turkcell Süper Lig'de Kayserispor'la 2-2 berabere kalan Kasımpaşa'nın teknik direktörü Yılmaz Vural, son dakikada golü yedikleri pozisyon nedeniyle hakem Barış Şimşek'i hatalı bulduklarını söylerken, kendilerinin de hataları olduğunu belirtti.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Yılmaz Vural, 2-0 öne geçmelerine rağmen, 2-2 berabere tamamladıkları mücadele için, ''Çok canımız yanarak 1 puan aldık'' dedi.

Ligde kendilerine rakip olarak gördükleri ekiplerden, Sivasspor'un İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a yenilmesi, Diyarbakırspor-Bursaspor maçının da hakem tarafından tatil edilmesi nedeniyle burada aldıkları 1 puana şükretmek durumunda olduklarını anlatan Vural, şunları söyledi:

''Önümüzde Bursaspor maçı ve daha sonra bay geçeceğimiz bir hafta var. Burada kaybettiğimiz puanları, son haftalarda bizi sıkıntıya sokabilir. Kayserispor gibi kaliteli bir takımdan 3 puan almak tabii ki kolay değil, ancak 2-0 öne geçmeyi başarmıştık. Skorun 2-1 olmasının ardından da çok pozisyonlar bulduk. Değerlendirebilmeli ve yediğimiz gollerde hata yapmamalıydık.''

Vural, uzatma dakikasında hakem Barış Şimşek'in verdiği ''el'' kararıyla ilgili, ''Penaltı gibi pozisyon. Bu yağışlı havada bizden birine de çarpsa gol olurdu. Orada pozisyona yakın yardımcı hakem vardı, Barış Şimşek nasıl gördü, bilmiyorum? Ayrıca 4 dakika neden uzatıldı, anlamadım? Artık nasıl değerlendirilir bilmiyorum, ama bu kadar saçma sapan olaylar yaşandı. Sadece hakeme de suç bulmuyoruz. Böyle goller yememeliydik'' ifadelerini kullandı.

Kasımpaşalı oyuncu Emre Toraman ise hakem yönetiminden duydukları rahatsızlığı vurgulayarak, ''Cangele saha içine beni tahrik etmek için yüzüme tükürdü, Makukula iki kez Merthan'a dirsek attı ki, burnunu kıracaktı. Hakeme şikayet ettik, ama önemsenmedi'' derken, oldukça üstün oynadıkları ve fark yapabilecekleri bir maçta 2-2 berabere kaldıklarını aktardı.

KAFKAS: ''1 PUAN BİZİM İÇİN İYİ''

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Kasımpaşa karşısında 2-0 geriden gelip, 2-2'yi yakaladıkları için mutlu olduklarını belirtirken, Kasımpaşa'nın galibiyeti hak ettiğini söyledi.
Maçın genelinde bakıldığında, ikinci yarı biraz toparlandıklarını vurgulayan Tolunay Kafkas, ''Bizim için 2-0'dan gelip beraberliği yakalamak önemliydi. Kasımpaşa, ayağa güzel pas yapan, sahada ne yaptığını bilen takımlardan biri. Maçın hakkı onların galibiyetiydi. Aldığımız 1 puan bizim için iyi'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN