Pazartesi isyanı

Salı 16.03.2010

Teknik adamlar motivasyon, yöneticiler ise hasılat sorununa dikkat çekiyor. Maç dağılımına en büyük tepki ise Beşiktaş ve Bursa'dan geldi

Motivasyon sorunu
Turkcell Süper Lig'de zirve mücadelesi veren takımlardan 'pazartesi' tepkisi yükselmeye başladı. Futbol Federasyonu'nun haftalardır pazartesi gününe şampiyonluk adaylarından birinin maçını koyması, bu kulüplerin tepkisine neden oldu. Teknik adamlar, pazartesi maçlarına takımlarını motive etmekte zorlandıklarının altını çizererek, "Hafta sonu maç oynamanın takım üzerindeki havası çok daha pozitif oluyor" yorumunda bulunuyorlar. Yöneticiler de "Pazartesi maçlarına seyirci fazla ilgi göstermiyor. Bu da tribün hasılat gelirlerimizi düşürüyor. Futbol Federasyonu'nun bunları dikkate alması gerekir" eleştirisinde bulunuyorlar.

İŞTE OLAYLARDAN UTANÇ KARELERİ

BURSA'YI O ŞAMPİYONLUĞA TAŞIYOR

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN ASİST KRALI ANKARAGÜÇLÜ

Ertuğrul sağlam sinirli
Futbol Federasyonu'nun 'pazartesi' maçlarına bir tepki de ligde şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş ve Bursaspor cephesinden geldi. Yeşil Timsahlar, bu hafta evinde oynayacağı Denizlispor maçına pazartesi çıkacak. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Neden maçımız pazartesi gününe verildi? Bir maçı pazartesiye verdikten sonra ertesi hafta cuma oynamak bana tuhaf geliyor. Umarım federasyon bunu değiştirir. Futbol Federasyonu'nun bu yaptığı adaletli bir maç dağılımı değil" tepkisinde bulundu. Federasyonun 'pazartesi' maçlarını adeta bir gelenek haline getirmesinden yayıncı kuruluşun da memnun olmadığı öğrenildi.


SEZON SONU SERBEST KALACAK FUTBOLCULAR

SON 10 YILIN EN İYİ 11'İ

ONUN HAKKINDA ÖLDÜ DENİLDİ AMA O DİRİLDİ

FUTBOLCULARIN İLK TAKIMLARI


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN