Antep üzgün

Perşembe 18.03.2010 11:16

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, takımın şu anda bulunduğu yer ve aldıkları sonuçlar nedeniyle mutlu olmadığını, şu anda bulundukları yerden daha yukarılarda olmaları gerektiğini söyledi.

Kızıl, yaptığı açıklamada, şu anda sıralamada 33 puanla 10. sırada olduklarını hatırlatarak, ''Kadromuza, maddi gücümüze bakıldığında hiç de hak etmediğimiz bir yerdeyiz. Puanımız ve bulunduğumuz yer bunların hiçbiriyle örtüşmüyor. İddia ediyorum, Türkiye'de hiçbir sorunu olmayan tek kulübüz. Büyük fedakarlıklarla kulübü buralara getirdik. Fakat sonuçlara bakıyoruz, hiç de bize yakışmıyor. Gaziantepspor daha yukarılarda olmalıydı'' dedi.

Bir yerlerde hata yaptıklarına inandıklarını ifade eden Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Tüm samimiyetimle söylüyorum. Hiçbir kulübün başkanı bunu söylemez. Çünkü benim şehrimin konuşulması lazım. Siz başarılı olursanız şehriniz ve takımınız konuşulur, gazetelerde manşet olur. Ben bunu istiyordum ama ne yazık ki olmadı. Bundan dolayı mutlu olmadığımı ifade etmek isterim. Düşünün, her türlü imkanı sağlamışsınız, maddi sorunumuz yok, hiçbir problem yok ama hak etmediğimiz bir yerdeyiz.

'Gazi' kelimesi benim için kutsal bir kelime. Bu şehrin ismini daha yukarılara taşımak için uğraşıyoruz. İnanın bana, geceleri bile uyumuyorum. Televizyonlardaki spor programlarını dahi takip etmiyorum. Neden? Çünkü sizin takımınız başarıyla orada konuşulmalı, yazılıp çizilmeli ki, takip edesiniz. Sadece büyük maçları takip ediyorum. Fakat bu sezondan ders alarak önümüze bakacağız.''
Başarıya ulaşmak için özeleştiri de yaptıklarını söyleyen Kızıl, ''Bu sezon iyi işler yaptık. Nedense bir yerlerde bilmediğimiz bir hata yaptık. Yoksa sonuç böyle olmamalıydı. O hatalarımızdan ders alıp geleceğimizi yönlendireceğiz. Bu hataları artık tekrarlamak istemiyoruz. Gaziantepspor'u daha yukarılara taşımak için ne gerekiyorsa yapacağız. Şimdiden kolları sıvadık. Gelecek yıl nasıl başarılı oluruz, neler yapabiliriz onun çalışmasını ve araştırmasını yapıyoruz. Gaziantepspor'un ismini daha yukarılara çıkarmak için çabalıyoruz'' şeklinde konuştu.

-''COUCERİO LİGİMİZİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ÇÖZEMEDİ''-
Teknik direktör Jose Coucerio ile her zaman konuştuklarını dile getiren İbrahim Kızıl, şöyle konuştu:
''Aldığımız sonuçlar ve bulunduğumuz yere hocamız Jose Coucerio da çok üzülüyor. Kimse kendi kariyerine kötü neticeler yazdırmak ve başarısız olmak istemez. Coucerio ile zaman zaman herşeyi tartışıyor ve konuşuyoruz. Turkcell Süper Lig 20 yıl önceki lig değil artık. Süper Lig çok değişti, zorlaştı. İşte Anadolu takımlarının çıkışını görüyorsunuz. Hocamızda tahmin ediyorum ligimizin tempolu, mücadelesi bol ve ağır bir lig olduğunu tam olarak çözemedi. Bunun sıkıntısını yaşadık. Fakat, inanıyorum gelecek yıl bizim için daha farklı olacak.''

Lig'in ikinci yarısında özellikle Ankaragücü ve Trabzonspor maçlarında alınan sonuçlara çok üzüldüğünü belirten İbrahim Kızıl, şunları kaydetti:

''Bu sezon üzüldüğüm iki maç oldu. Mesala Ankaragücü deplasmanında kazanabileceğimiz bir maçı beraberlikle bitirdik. Sonuçta siz Chelsea, Milan veya Barselona ile oynamıyorsunuz. Rakipte 10 kişi kalmış, siz daha istekli oynayıp gol atabilirsiniz. Maçtan sonra Ankara'da oyuncularla ve teknik ekiple bu konuda toplantı yaptım. Uyarılarda bulundum. Geldik buradaki Trabzonspor maçına. 1-0'ı yakalamışsınız ikinci golü atsanız rakibinizin gardı düşecek. Ama siz geriye çekilip gol atılmasını bekliyorsunuz. Bu iki maç beni çok üzdü.''

-''HERŞEY PARA DEMEK DEĞİL''-
Lig lideri Bursaspor'un az parayla doğru işler yaptığını ifade eden Kızıl, ''Bursaspor o kadar önemli bir transferde yapmadı. Doğru işler yapıldı, az parayla çok iş yaptılar. Ertuğrul Sağlam'ın da katkısı bu takımı aldı götürdü. Az parayla büyük işler ve doğru adımlar atarsanız başarılı oluyorsunuz. Bursaspor takımı iyi gidiyor. Başkanı ve yöneticileriyle de devamlı konuşuyoruz. Bulundukları yer çok önemli. Onun için, ben de bu sezon Bursaspor'un başarısını gıpta ile izliyorum. Herşey para demek değil. Bursaspor sıkıntılı olmasına rağmen iyi sonuçlar aldı. Bulunduğu yerde çok önemli. Bu sezon her şeyin para olmadığını gördük. Gelecek yıl adımlarımızı daha temkinli atacağız'' diye konuştu.

Süper Lig'de her takımın çok değiştiğine işaret eden Kızıl, ''Daha önce biliyorsunuz Gaziantepspor ve Gençlerbirliği takımları alt yapısıyla konuşuluyordu. Şu anda yine alt yapıya büyük önem veriyoruz ama diğer kulüpler de uyandılar. Bütün kulüplerin dünyanın dört bir yanında temsilcilikleri var. İzliyorlar, tarıyorlar, arayıp buluyorlar. Eskisi gibi transfere para vermiyorlar. Kendi oyuncularını kendileri çıkarmaya çalışıyorlar. Bundan dolayıda transfer politikasında kesinlikle hata yapmayacaksınız'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN