Web Sürümüne Geç

"Bu saatten sonra..."

Perşembe 18.03.2010 19:20
Turkcell Süper Lig'de Cumartesi günü İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u ağırlayacak olan Manisaspor'un teknik direktörü Reha Kapsal, ''Bu saatten sonra bahane değil, maharet üretmek gerekir'' dedi.

Kapsal, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, bu hafta karşılaşacakları İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un, gerek teknik yönetimi, gerekse kulüp yönetimi olarak Türkiye'deki en istikrarlı kulüplerden biri olduğunu belirtti.

Takım olarak her hafta daha iyi bir oyun ortaya koyduklarını bildiren Kapsal, şunları kaydetti:
''Her maçta oyunsal olarak içi gelişim var. Bizi bulunduğumuz durumda mutlu eden bu. Çünkü Manisaspor iyi oynayarak maç kazanıyor, puan alıyor. İyi oynayarak puan kaybediyor. Futbolda bu iki ilke çok önemli. İyi oynayarak maç kazanmak ve iyi oynayarak maç kaybetmek. Kötü oynayarak maç kazansak ya da kaybetsek, kalan 9 haftada daha da büyük sıkıntıya düşerdik.''

Taraftarlara da çağrıda bulunan Kapsal, Cumartesi günkü karşılaşmada takımlarına destek vermelerini istedi.
Kapsal, şunları kaydetti:
''İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u Allah nasip ederse yeneceğiz. Tek düşüncemiz bu. Kendi sahamızda iyi oynuyoruz. Benim hiç bir tereddütüm yok. Şu bulunduğumuz konumda başka bir şeyden de söz etmek yersiz. Oyuncularımız da bunun bilincinde. Taraftarımıza 3 puanı hediye edeceğiz.''

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe ile oynayacakları maçı şu anda düşünmediklerini belirten Kapsal, takımda Dixon'ın yanı sıra Almanya'da tedavisine devam edilen Ersen Martin'in de bu hafta oynayamayacağını belirtti.

Kapsal, takımda görev yapmaya başladığınından beri sakat veya cezalı oyuncular nedeniyle bazı şanssızlıklar yaşadığını belirterek, ''Tabii ki bunlar olabilir. Sahaya 11 kişi çıkıyorsak, bir bahane üretmenin anlamı yok. Bu saatten sonra maharet üretmek gerekir, bahane değil. Sakatlıklar var tabi ama düşüncemiz 3 puan almak'' dedi.

Manisa 19 Mayıs Stadı'nda 20 Mart Cumartesi günü saat 14.00'te oynanacak Manisaspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını Halis Özkahya yönetecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN