Dört nala şampiyonluğa

Perşembe 18.03.2010
Soru- Bursaspor ve Beşiktaş'ın iddiasını artırmasıyla birlikte şampiyonluk yarışı renklendi. Sizce ligin zirvesi nasıl şekillenir, ipi göğüslemeye en yakın takım hangisi?

SELÇUK YULA

13 puan geride olan Beşiktaş şu anda şampiyonluğa gidiyorsa bu ligde her şey olur. Fenerbahçe açısından lige bakarsam her şey bitti deniyor. Doğru değil, bitmedi. Beşiktaş'ta Ferrari sakatlandı arka arkaya goller yemeye başladılar. Üç hafta sonra ne olacağını kimse söyleyemez. Bursaspor'u zaten Ozan, Volkan gibi isimler götürüyor. İlerde sakatlanırlar mı bilinmez. Bugünü yorumlarsak Bursaspor büyük avantaj yakalamıştır, Galatasaray moralli gidiyor. Beşiktaş son derece moralli. Fenerbahçe'de ise medyası kaynıyor, takım kaynıyor. En büyük dezavantaj onlarda. Fenerbahçe diğer üç takımdan moralsiz.

TURGAY DEMİR
Bu ülkede sadece Ankaraspor'un rakibinin alacağı puan garanti! Başka hiçbir takımın alacağı puan garanti değil. Bu "lig bitti" laflarına baksaydık 8. haftada Galatasaray kupayı almıştı, şampiyon olmuştu. 10. haftada Fener almıştı. 8. haftada Beşiktaş iki kupayı almıştı. Bursaspor şampiyon olmuştu. Bunların hepsi palavra. Ligin 4 tane şampiyonluk adayı var. F.Bahçe, G.Saray, Beşiktaş, Bursa. Hepsinin kendisine göre arızaları da var, avantajları da var. Bir Baros'un yokluğunda Galatasaray kupadan elendi. Avrupa'dan elendi ligde kaybetti. Tecrübe anlamında en zayıf takım Bursa'nın zirvede oluşu ligin ne kadar dengeli olduğunu gösteriyor aslında. Daha bu yarış çok su kaldırır.

HAKKI YALÇIN
Türkiye liginde en istikrarlı takım Bursaspor. Kayserispor'un haline bakın. İlk yarıdaki Kayseri'nin yarısı yok. Ben tribün gücü ve ruhu olan takımların istikrarı yakalayabileceğine inanıyorum. Büyüklerin de gücünü yanlış kullandıklarını düşünüyorum. Oynanan futbolda büyüklük yok, sözde büyüklük var. Heyecan olarak tamam ama futbol kalitesi olarak geçen yılların üzerinde değiliz. Türk futbolunun kabuk değiştirdiğine de inanmıyorum. Türk futbolunun bir kimliği yok ki, kabuk değiştirsin. O yüzden bu sene, o dengeler değişir diye Bursaspor'un şampiyon olmasını çok istiyorum. Altyapıya değer verenlerin, para değil yürekle oynayanların kazandığını görmek için.

AYHAN AKBİN
F.Bahçe'nin şansı yok denecek kadar az. Bursa'nın çok büyük şansı var. Kendilerinin şampiyon olamayacağı ortaya çıkan Fenerli, G.Saraylı, Beşiktaşlı futbolcu da "Ben olamazsam Bursa olsun" diyecek. Böylece ezeli rakiplerinin şampiyon olamamasıyla psikolojik olarak teselli bulacak. Bursa şampiyon olursa 50 milyon geliri olacak. Stat yaparlarsa 50 milyon lira ile çok iyi bir takım kurabilirler.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN