Web Sürümüne Geç

"Rüzgar sert esiyor"

Perşembe 18.03.2010 16:40

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ligde şu an lider olduklarını ve diğer takımların ''hedef takım''ı halinde bulunduklarını ifade ederek, ''Sırtımıza binen yükü biliyoruz, ama o yükü taşıyacak gücümüzün olduğunu herkese söylüyoruz'' dedi.

Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Bursaspor'un 14 yıl sonra liderliğe yükselmesinin, tüm Bursalıları ve Bursaspor'u sevenleri çok mutlu ettiğini söyledi.

''Bugün burada olmak bizim için önemli, ama sezonu bizi mutlu edebilecek, taraftarlarımızın beklentilerini karşılayacak yerde bitiremedikten sonra bugünkü başarının hiçbir anlamı yok'' görüşünü dile getiren Sağlam, bu nedenle bulundukları yeri sezon sonuna kadar korumak için yoğun çaba harcayacaklarını vurguladı.

Sağlam, uzun vadeli hedefler belirlemediklerini, sadece bir sonraki maçı düşündüklerini belirterek, şu anda sezon sonunda ligdeki konumlarını değil, sadece önlerindeki Denizlispor maçından 3 puan almayı düşünmeleri gerektiğini ifade etti.

Taraftarların Manisaspor maçındaki atkı şovunun tüm Türkiye tarafından beğenildiğine de değinen Sağlam, taraftarlara, 22 Mart Pazartesi günü oynanacak Denizlispor maçına, atkılarının yanı sıra Bursaspor formalarıyla gelmeleri çağrısında bulundu.

''DENİZLİSPOR'A SAYGI GÖSTEREREK MÜCADELE EDECEĞİZ''

Sağlam, Denizlispor'un, kadro kalitesi ve sergilediği futbolla ligde şu anki konumunu hak etmediğini belirterek, ''Pazartesi akşamı çok ciddi bir rakiple karşılaşacağız. Maça iyi hazırlanıp, maçta da 90 dakika boyunca iyi mücadele edip, bizi zirvede tutacak çok önemli 3 puanı alabilmek adına yoğun çaba sarf edeceğiz. Sahada, rakibe çok ciddi saygı göstererek mücadele edeceğiz'' diye konuştu.

''YÜKSEK YERDE, RÜZGAR SERT ESİYOR''

Ertuğrul Sağlam, hiçbir maçın oynamadan kazanılmadığına dikkati çekerek, şunları söyledi:
''Şu an lideriz ve altımızdaki takımların hedef takımı halindeyiz. Hepsi bizi aşağı indirmeye çalışacaklar. Bugünden sonra işimiz kolay değil. Yüksek yerde, rüzgar sert esiyor. O yüzden bulunduğumuz yerin sorumluğunu biliyoruz ve bunun farkındayız. Sorumluluğun bilincinde insanlar olarak Allah'a şükür bu yükün altından kalktık. Sırtımıza binen yükü biliyoruz, ama o yükü taşıyacak gücümüzün olduğunu herkese söylüyoruz.''

DİYARBAKIRSPOR'UN KADERİ BELLİ OLUYOR

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN