Bursa'ya 43 binlik Stat!

Pazartesi 22.03.2010 18:43
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gündemde olan yeni stadın, Acemler semtindeki veledrom sahalarının bulunduğu bölgede yapılabileceğini söyledi.

Altepe, Bursaspor Kulübü'nün lisanslı ürünlerinin satıldığı Bursastore'un, Kent Meydanı Alışveriş Merkezi'ndeki mağazasının açılışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursa'ya yeni bir stat kazandırılmasına yönelik çalışmaların, yoğun bir şekilde sürdüğünü belirtti.

Yeni stat projesinin, mevcut stadın olduğu yerde hayata geçirilebilmesi için bugüne dek büyük mücadele verdiklerini ifade eden Altepe, ''Biz irademizi stadın yerinde yapılmasından yana kullanmıştık ama zaman içinde uygulamada birtakım teknik problemler ve başka sorunlar önümüze geldi'' dedi.

Altepe, bu nedenle yeni stadın Acemler Mahallesi'ndeki veledrom sahalarının bulunduğu bölgeye yapılmasının gündeme geldiğini bildirerek, şunları kaydetti:
''Stadın büyüklüğü ve diğer özellikleri tabii ki bizim için de önemli. Şimdi yeni stadın 40 bin seyirci kapasitesinin üzerinde olması isteniyor. Bursaspor'un gelecek sezon Avrupa kupalarında oynaması şimdiden kesinleşti. Dolayısıyla yeni yapılacak stadın da her türlü büyük organizasyona ev sahipliği yapabilmesi lazım.

Yeni stadın kapasitesi 43 binden aşağı olmayacak. Yeni yerin ulaşım kolaylığı da var. Şehrin merkezinde, Çekirge'nin yanında. Buraya yapılırsa maçlar da aksamayacak. Şu an kullanılan stat da ikinci stadımız olacak. Dolayısıyla biz de yeni stadın 2011'e yetişmesini istiyoruz. Şu anda daha çok bu tarafa ağırlık veriyoruz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN