Geriye Galatasaray maçı kalıyor

Pazartesi 22.03.2010 22:59
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 5 puanlık farkın kendilerine rahatlık getirmeyeceğini bundan sonra olaya çok daha ciddi bakacaklarını belirterek, "Hiç puan farkı yok gibi Belediye karşısına çıkacağız" dedi.

MAÇTAN KARELER İÇİN TIKLAYINIZ

Maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında çok önemli 3 puan aldıklarını anlatan Ertuğrul Sağlam, "Kazanmak için iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. İlk yarı rakibin üzerinde baskı oluşturduk. Bu baskıların sonucunda da tabiki geç de olsa golümüzü bulduk. Golden sonra daha iyi olmasını düşündük. Denizlispor hiç açık vermedi. Çok iyi mücadele ettiler. Son pasları kullanabilseydik daha erken ikinci golü bulabilirdik. İkinci yarı rakibin dengeyi kurma çabaları bizim bulduğumuz pozisyonlarda rakibin
verdiği açıkları değerlendirme anlayışı ikinci golü getirdi. Çok önemli bir galibiyetti. Aldığımız bu galibiyet karşısında alınan 3 puana sevinecek hiç vaktimiz yok. 3 gün sonra Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediye ile çok önemli bir karşılaşma oynayacağız. İnanıyorum ki bu çocuklar sorumluluk aldılar, olayın ciddiyetini iyice idrak etmiş durumdalar. Canlarını dişlerine takıyorlar. Bu takımı bir yere getirdiler. Ortaya başarı çıkardık. Bu başarıyı sezon sonuna taşıyamazsak hiç bir anlamı yok. 7 final
karşılaşmamız var. İstanbul Belediyespor karşısında iyi oyunla 3 puanı alıp önümüzdeki haftanın sonunda da en azından bugünkü puan farkını koruyarak haftayı bitirmenin hesaplarını yapacağız. Bize destek olan coşkulu tezahüratlarıyla oluşturdukları ambiansla bize katkı sağlayan taraftarımıza çok teşekkür ediyorum.
Futbol adına kritik karşılaşma oynadık ama çok güzel görüntüler oluştu. Şehrimiz de halkımız da taraftarımız da futbolcu kadromuz da yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz" diye konuştu.

Sağlam, bir soru üzerine 5 puanlık farkın rahatlama sağlamayacağını kaydederek, "Arkamızda önemli takımlar var. 3 puanlık sistemde en ufak bir suistimal boşvermişlik sizi geriye götürür. İşi ciddiye almamak 2 maç sonunda farkı yok eder. Geriye düşebilirsiniz,. Olaya çok ciddi bakacağız. Hiç puan farkı yok gibi belediye karşısında oynayıp, her haftayı ayrı ayrı değerlendirerek. Her hafta sonunda bulunduğumuz yeri korumaya çalışacağız. Geldiğimiz ilk günden beri şehirde karnaval havası var. Lideriz ligin
tepesindeyiz. Bu insanlar 47 senedir bir şeylerin mücadelesini yapıyorlar. Mutlu olmak istiyorlar. Biz bu havayı sezon sonuna taşımamız gerekiyor ki gerçek anlamda mutluluğu orada yaşayalım. Bizim açımızdan en ufak baskı yok. Bugüne kadar getirdik. Öyle bir baskı hissetmiyoruz. Bizim dışımızda herkes bu baskıyı derinden hissetmeye başladı" şeklinde konuştu. Ertuğrul Sağlam, Denizlispor'u da iyi mücadele etmelerinden dolayı kutlayarak, "İnanın maç bittikten sonra aldığımız 3 puana sevinemeden orada üzülen yıkılan Denizlili futbolcuları teselli ettik. Geçen hafta taraftarı Beşiktaş karşılaşmasından sonra o çocukları tribüne çağırmışlardı. Bence yine çağırsınlar yine bağırlarına bassınlar onlarla gurur duysunlar. Onlar çok iyi bir grup bence.
Vermiş oldukları mücadeleden kazanmak için ortaya koydukları emeklerden dolayı ben kendilerini tebrik ediyorum" şeklinde konuştu. Bursaspor'un golcüsü Ozan İpek ise zor bir maç olacağını bildiklerini kaydederek, "Önemli olan 3 puan. Son haftalara doğru yaklaşıyoruz. Kalan 7 maçımız var. Önümüzde belediye maçı var. Her maç final. Bizim için her maç 3 puan hedefimiz. Güzel bir gol attım. Tribünleri böyle bekliyorduk. Her maç böyleler. Arkamızda itici güç oluyor. Hakikaten çok iyi taraftarımız var. Haftaya İstanbul'a gideceğiz. O stada en az 30 bin Bursalı bekliyoruz. Gençlerbirliği maçını Ankara'da kendi sahamızda gibi oynayacağız.
Geriye Galatasaray maçı kalıyor. O da final havasında olacak" şeklinde konuştu
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN