Tolunay'la anlaşarak ayrıldık

Çarşamba 24.03.2010 11:01

Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma, teknik direktör Tolunay Kafkas ile karşılıklı anlaşarak gelecek sezon yollarını ayırma kararı aldıklarını belirtti.

Hurma, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kafkas'ın sözleşmesinin 31 Mayıs'ta sona ereceğini hatırlatarak, kendisi ile iyi niyet içinde görüşüp karşılıklı anlaşarak gelecek sezon için sözleşme yenilememe kararı aldıklarını ifade etti. Kafkas'ın Kayserispor'da önemli başarılara imza attığını ve kendisi ile aralarında sorun bulunmadığını dile getiren Hurma, şunları söyledi:

FUTBOLUN YÜZ KARASI!

16 YAŞINDA AMA 20 MİLYON EURO

''Tolunay Kafkas kardeşimizdir ve bu takımda önemli işler yapmıştır. Türkiye Kupası'nı Kayseri'ye getiren de, takımı liderlik koltuğuna oturtan da kendisidir. Ancak, zaten sözleşmesi sezon sonunda bitiyordu. İyi niyet içinde karşılıklı anlaşarak, gelecek sezon devam etmeme kararı aldık. Kendisinin başka planları var. Sezon sonuna kadar takımın başındadır. Sezon sonunda ise kendisi ile yollarımızı ayıracağız.''
Kafkas ile yollarını ayırmalarında takımın son haftalarda aldığı başarısız sonuçların etkisinin olmadığını dile getiren Hurma, kısa vadeli kararlar almadıklarını kaydetti.

Teknik direktör Kafkas'ın isteği ile Gökhan Emreciksin'in ''Uygunsuz ve disiplinsiz davranışlar'' gerekçesiyle sezon sonuna kadar kadro dışı bırakıldığını da hatırlatan Hurma, teknik heyetin kararını değiştirmemesi durumunda Gökhan'ın sezon sonuna kadar A2 takımı ile çalışacağını bildirdi.

ALİ TURAN TARTIŞMASI
Kadro dışı bıraktıkları Ali Turan ile mahkemede hesaplaşacakları yönünde basında yer alan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını da belirten Hurma, Ali Turan'ın tek taraflı olarak sözleşmesini feshettiğini söyledi. Konunun bundan sonra Futbol Federasyonu'nun Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na gideceğini dile getiren Hurma, şöyle devam etti:

''Basında çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Ali Turan ile (Mahkemede hesaplaşacağız) şeklinde açıklama yapmadım. Her futbolcunun ve kulübün sözleşmesini tek taraflı olarak feshetme hakkı vardır. Ali Turan da tek taraflı olarak sözleşmesini feshetti. Bundan sonra kimin haklı olduğuna Uyuşmazlık Çözüm Kurulu karar verecek.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN