Tarih yazmaya hazır

Perşembe 25.03.2010 15:05

Bursaspor’un zirve yürüyüşüne FIFA’nın resmi internet sitesi tam sayfa ayırdı.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Başkan İbrahim Yazıcı, Futbol Şubesi Sorumlusu Süha Sidal ve futbolcu Volkan Şen'in, şampiyonluk yarışındaki fikirleri soruldu, G.Saray'ın hocası Frank Rijkaard'da Bursaspor'a hakkını verdi. Her sezon Türkiye'de kimin şampiyon olacağı sorulur ama her zaman cevap hazırdır; F.Bahçe, G.Saray veya Beşiktaş. Veya Trabzonspor Diğer takımları şans tanınmaz. Geçen yıl Sivasspor, Türkiye Süper Ligi'nde şampiyonluğa çok yaklaşmıştı ama sürprize izin verilmedi. Fakat bu sezon Bursaspor, Sivasspor'dan daha emin adımlarla zirveye yürüyor. Bursaspor'un 1963 yılında kurulduğunu aslında çok da köklü bir kulüp olmadığından bahsedilen haberde, G.Saray'ın 5 puan önünde olarak son 8 maça girilmesinin Bursa ekibi için büyük bir avantaj olduğundan bahsediliyor.
Ertuğrul Sağlam, başarılarının tarifini şu şekilde yapıyor: "Benim elimde her şeyini sahaya veren tüm, ciddiyetiyle çalışar bir grup var. Hergün aynı ciddiyetteler. Her maçın sonu sonu geliyor. Bu ise bitim değil, bir sonraki haftanın başlangıcı."

BURSASPOR'UN DURDURULAMAYAN YILDIZI!

DÜNYA KUPASI'NIN GENÇ YILDIZLARI

Başkan İbrahim Yazıcı ise; "Sezon sonunda kime karşı oynayacağımızı hatırlamıyorum. Biz sadece önümüzdeki maçı düşünüyoruz" diyor ve büyük bir ciddiyetle ekliyor; "Biz hala baskı altındayın. Sezon hala uzun." Bursa'nın Türkiye Ligi'nin en çok kazanan (18), en çok gol atan (53) ve en iyi averaja (+31) sahip takımı olduğunun altı da çiziliyor.

Bursa Sportif Direktörü Süha Sidal ise, şampiyonluğa ilk kez 2-0 kazandıkları Kasımpaşa maçından sonra inandıklarını söylerken, "Eski hocamız Yılmaz Vural bize, Burasaspor bir devrim yaptığımızı söyledi" dedi. Trabzonspor'un 1976 –1984 yılları arasında şampiyonluğu İstanbul'dan 6 kız aldığının hatırlatıldığı haberde, Volkan Şen'in müteavazı olarak söylediği , "Biz şampiyonluk yolunda başıboş değiliz. Yolumuza gidebileceğimiz yere kadar devam edecek" sözleri ise takdir topladı. "Şampiyonluk başlığını hayal edebildiğini belirten kaptan İbrahim ise, "Taraftarımız bizden daha çok şampiyonluğu kutlayacaktır. Onlar için kazanmak istiyoruz. Kazanmamız için de sebep yok" diye konuşuyor.

Rijkaard ise Bursaspor'u diğer tüm takımlardan daha şanslı gördüğü zaman eleştirildiğini belirterek, "Biz onları son dakikaya kadar zorlayacağız. Şampiyonluktaki en büyük rakibimiz onlar" dedi.
Yazının son bölümünde ise Timsahlar olarak adlandırılan Bursaspor'un, Kanarya, Aslan ve Kara Kartal kadar şampiyonluk hevesinde olduğu belirtiliyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN