Web Sürümüne Geç

"En avantajlı Denizli"

Çarşamba 31.03.2010 13:05

Turkcell Süper Lig ekiplerinden Denizlispor'da, teknik direktör Hakan Kutlu, fikstür bakımından en avantajlı takım olduklarını, bu avantajı en iyi şekilde kullanıp sezon sonunda ligde kalmak istediklerini söyledi.

Kutlu, yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden bugüne kadar ekibi ve futbolcularla birlikte zor günleri aşabilmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu süreçte sadece işlerine konsantre olduklarını ifade eden Kutlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Oynadığımız futbolla kamuoyunun takdirini kazandık. Şanssız maçlar kaybettik. Hakem hatalarından dolayı kazanamadığımız maçlar oldu. Son Kasımpaşa maçında verilemeyen iki penaltımız var.
Maçlarımızda sürekli yapılan hakem hatalarına anlam veremiyorum. İyi futbol oynuyoruz. Dar kadromuz olduğu için bazı oyuncularımızı mevkilerinin dışında oynatmak zorunda kalıyoruz. Tüm futbolcularım sorumluluklarının bilincinde ellerinden gelenin en iyisini yapmak için mücadele veriyorlar. Ligde kalmak için şansımız hala devam ediyor. Son Kasımpaşa maçından üç puanla ayrılmış olsaydık şansımız çok daha yüksek olacaktı. Amacımız geride kalan tüm maçları kazanıp ligde kalmak olacaktır. Küme düşme potasında bulunan diğer takımlar da maç kazanmakta zorlanıyorlar. Fikstür olarak en avantajlı takım Denizlispor. Bu avantajı en iyi şekilde kullanıp sezon sonunda kümede kalmak istiyoruz. Benim ve futbolcularımın buna inancı tam. Aynı inancı tüm camianın göstermesini ve bu inancı bize hissettirmelerini istiyoruz.''

Kasımpaşa maçının hakemi Tolga Özkalfa'nın kendisine yönelik kaba sözler sarf ettiğini, bu durumu Merkez Hakem Kurulu ile paylaşacağını kaydeden Kutlu, ''Sayın Oğuz Sarvan'dan hakemlere, oyun kuralları dışında hitap, saygı kuralları ve konuşma dersleri vermesini de öneriyorum'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN