Web Sürümüne Geç

Şartlar değişti

Salı 31.03.2010

İstanbul BŞB'ye sürpriz şekilde mağlup olan Bursaspor önemli avantaj yitirdi. Beşiktaş geri dönüşün kralını yaptı. Derbi maçta alışkın olduğu şeyi yapan F.Bahçe bir hafta önce dibe vurmuşken şampiyonluk umutlarını yeniden tazeledi

Futbolun sürpriz sonuçlara açık olduğunu ve hayatta anlık olaylarla şartların değişebileceğini 27. haftada yeniden yaşadık. Bir hafta önce Bursaspor'un lige koyduğu ağırlığı konuşurken, bu hafta takipçileri F.Bahçe ve Beşiktaş'ın ne kadar hız kazandığını gördük. 58 puanla 1. sırada bulunan Timsah, Belediyespor'a yenilince elindeki büyük avantajı yitirdi. F.Bahçe en iyi bildiği işi yaptı ve ezeli rakibi G.Saray'ı devirdi. Beşiktaş ise kaçmak üzere olan treni son anda yakaladı. G.Saray mı? Orada işler karıştı. Ateş topu Rijkaard ve başkan Adnan Polat arasında gidip gelirken, futbolcuların donuk hali şaşırtıyor.MUHTEŞEM DÖNÜŞ

Beşiktaş'ın, Eskişehir'i 3-2 yendiği maçla ilgili olarak en çok, "Muhteşem geri dönüş" yorumları yapıldı. Futbolda gerçekten geri dönüş maçları en keyifli oyunlardır. Çünkü aksiyon vardır, heyecan yüksektir ve geri dönüşü gerçekleştiren güçlüdür. İşte Kara Kartal, İnönü'de bunların hepsini yaşattı. Es-Es belki maçta 2-0 öne geçti ama Beşiktaş'ın çok diri olduğu belliydi. Kartal, dalga dalga gitti rakibinin üzerine, söke söke aldı üç puanı. Maçtan sonra galibiyet kutlandı, dillerde dolanan şu cümle ise çok önemliydi: "Şampiyon olacak bir takım böyle futbol oynar." Beşiktaş'ın özetiydi bu..

GÖZLER BURSA'DA
Bursaspor'un ligde 12 maç sonra yenilmesi, Trabzonspor'un 2010 yılında ilk kez mağlubiyetle tanışması, F.Bahçe'nin son beş sezonda deplasmanda oynadığı 15 derbinin 11'ini kazanması, G.Saray'ın son üç sezonda Ali Sami Yen'de ilk kez derbi kaybetmesi haftanın satır başı olaylarıydı. 27. haftanın açılış maçını yapan Bursaspor'un kadro derinliği ve kalan maçlarda ayaklarının ne kadar titreyeceği (stres) şu an tartışılan konuların başında geliyor. Alt sıralarda ise tam bir beraberlikler haftası yaşandı. Sadece Diyar yıkıldı.

HAFTANIN FOTOĞRAFI
Derbi maçta F.Bahçe taraftarının yaptığı gibi İnönü Stadı'nda da Beşiktaş taraftarı, başkan Özhan Canaydın'ı alkışlarla uğurladı.

16 YAŞINDA AMA 20 MİLYON EURO

FUTBOLCULARIN MEMLEKETLERİ

DÜNYANIN EN İYİ TAKIMLARI


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN