Web Sürümüne Geç

A.Gücü Fener'e Paf'la mı çıkacak?

Cuma 07.05.2010 09:13

Sarayköy Tesisleri’nde saat 10.30’da yapılacağı açıklanan antrenmana hiçbir futbolcu çıkmadı.Teknik direktör Roger Lemerre ve antrenör Ümit Özat, yarım saat bekledikten sonra soyunma odasının yolunu tuttu.

Hürriyet'in haberine göre; süper Lig'de şampiyonluğun kaderini belirleyecek maçlardan biri olarak gösterilen Ankaragücü-Fenerbahçe karşılaşması öncesi Başkent'te şok bir gelişme yaşandı. Uzun süredir transfer ücretlerini alamadıklarını belirten Ankaragücü futbolcuları, dün sabah yapılması gereken antrenmana çıkmadılar.
Ankaragücü'nün Sarayköy Tesisleri'nde basına kapalı olarak yapılması düşünülen dünkü antrenmanın saati 10.30 olarak belirlendi. Ancak hiçbir futbolcu sahaya çıkmadı. Teknik direktör Lemerre ve antrenör Ümit Özat, sahada yarım saat boyunca bekledi. Ama yine de hiçbir oyuncu gelmedi. Bunun üzerine Lemerre ve Ümit Özat da soyunma odasının yolunu tuttu.
Sürekli oyalandık
Tesislerde bulunmalarına rağmen sahaya çıkmayan futbolcular, bu protestolarının nedenini de "Transfer ücretlerimizi aylardır alamıyoruz. İçeride yüklü miktarda paramız birikti. Ankaragücü'ne olan sevgimiz ve saygımız nedeni ile bugüne kadar dayandık. Her türlü fedakarlığı yaptık. Ankaragücü'nün başarısı için gecemizi gündüzümüze kattık. Ancak sürekli oyalandık. Artık sabrımız kalmadı" diyerek açıkladılar.

Garanti istediler
Seslerini duyurabilme adına bu protestoya gittiklerini belirten futbolcular, bugün yapılacak antrenmana çıkıp çıkmama konusunda da henüz karar vermediler. Bugün yüklü bir ödeme yapılmaması ya da çok iyi bir garanti verilmemesi halinde bu protestonun devam edebileceği öğrenildi. Hiç idman yapılmadan doğrudan Fenerbahçe karşısına çıkılabileceği de bildirildi. Ankaragücü futbolcularının toplam 10 milyon lira alacağı bulunduğu öğrenildi.
Bu tarihi eylem sonrası Ankaragücü yönetiminin futbolculara karşı nasıl bir uygulamaya gideceği de merak konusu oldu. Yaşanan bu protesto nedeni ile kafalarda çeşitli soru işaretleri oluştu.İkna edemezlerse A2 ile çıkacaklar
Ankaragücü yönetimi bu sabah futbolcularla bir toplantı yapacak. Fenerbahçe maçı öncesi çeşitli şaibelere meydan vermemek için, futbolcular ikna edilmeye çalışılacak. Bu ikna çabaları sonuç vermediği taktirde sahaya mecburen A2 kadrosu ile çıkılacak. Bu arada futbolcuların bu eylemi yapmadan önce hukuki anlamda bazı girişimlerde bulundukları öğrenildi.

18 futbolcuya 7 milyon Euro ödediler

Njitap Geremi: 400 bin Euro
Jerome Rothen: 450 bin Euro
Marek Sapara: Kulübüne 1.8 milyon Euro, futbolcuya yıllık 900 bin Euro
Jan Rajnoch: 350 bin Euro
Robert Vittek: 450 bin Euro
Kağan Söylemezgiller: 50 bin Euro
Darius Vassell: 800 bin Euro

Ankaraspor'dan kiralık gelenler
Adem Koçak: 400 bin TL
Aydın Karabulut: 300 bin TL
Bilal Kısa: 300 bin TL
Ediz Bahtiyaroğlu: 300 bin TL
Hürriyet Güçer: 450 bin TL
İlhan Parlak: 350 bin TL
Mehmet Çakır: 450 bin TL
M.Hanifi Yoldaş: 350 bin TL
Özgür Çek: 250 bin TL
Teo Weeks: 130 bin TL
Umut Sözen: 100 bin TL

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN