Beşiktaş seyircisi olmayacak!

Salı 11.05.2010 13:22

Bursa Vali Yardımcısı ve İl Spor Güvenlik Kurulu Başkanı Vedat Müftüoğlu, Bursaspor-Beşiktaş maçına siyah-beyazlı taraftarların alınmamasıyla ilgili, ''Eğer bu maçta sonuç belli olsaydı, yani Bursasporumuz şampiyon olmuş olsaydı, bir jest yapıp Beşiktaş seyircisini almayı düşünüyorduk'' dedi.

Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu, 16 Mayıs Pazar akşamı yapılacak Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi Vali Yardımcısı Müftüoğlu başkanlığında toplandı.

Müftüoğlu, Emniyet Müdürlüğü Brifing Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı açıklamada, şampiyonluğu belirleyecek Bursaspor-Beşiktaş ve Fenerbahçe-Trabzonspor maçlarının çok önemli olduğunu belirterek, her iki maçın da huzur ve güven içinde geçmesi dileğinde bulundu.
İl Spor Güvenlik Kurulu olarak Bursaspor-Beşiktaş maçında alınacak önemlerle ilgili basın açıklamasının daha sonra yapılacağını dile getiren Müftüoğlu, bunu da Bursa Valisi Şahabettin Harput'un kamuoyuyla paylaşacağını ifade etti.

Müftüoğlu, maça Beşiktaş taraftarlarının alınmaması kararına ilişkin şunları söyledi:
''Beşiktaş seyircisi gelmeyecek. Beşiktaş seyircisini almayacağız. Bundan sonraki senelerde bu kırgınlığın, dargınlığın bitmesini arzu ediyoruz. Eğer bu maçta sonuç belli olmuş olsaydı, yani Bursasporumuz şampiyon olmuş olsaydı, bir jest yapıp Beşiktaş seyircisini almayı düşünüyorduk. Kritik bir maç, o nedenle herhangi bir sıkıntı yaratmamak açısından Beşiktaş seyircisini almayacağız. Ama iki spor kulübünün kendi aralarında bir centilmenlik anlaşması yaparak artık önümüzdeki seneden itibaren sorun haline gelen bu olayın çözülmesinden yana olduğunu da ifade etmek istiyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN