Batuhan zorluk çıkartmaz

Perşembe 13.05.2010 16:33

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Eskişehirspor'un Beşiktaş'dan transfer ettiği Batuhan Karadeniz ile ilgili olarak ''Batuhan, bize zorluk çıkartmaz. Onunla görüştük, öyle anlaştık. Geçen yıl bizde kiralıktı. Şimdi, Eskişehirspor'un futbolcusu. Davranışımız ve tavrımız ona göre olacak'' dedi.

Çalımbay, düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un Turkcell Süper Lig'de iki yıldır mücadele eden takım olduğunu belirterek, iki sezondur Eskişehirspor'da teknik direktörlük yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Eskişehirspor'un başarısı içini ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:

''Elimizdeki futbolcu kadrosuyla elimizden geldiğince başarılı olmaya çalıştık. İki sezondur alt yapımızdan yararlanmaya çalıştık. Çok sıkıntılı günler de geçirdik, ancak hiçbirini dışarıya yansıtmamaya çalıştık. Eskişehirspor, iki sezondur çok iyi grafik çizdi. Bu yılki hedefimiz Eskişehirspor'a maç kazandıracak futbolcuları transfer etmektir. Eskişehirspor artık sıkıntı yaşamak istemiyor. Sahamızda iyi oynayan bir takımız. En büyük sıkıntıyı deplasmandaki maçlarda yaşıyoruz. Türkiye Kupası'ndan elenmemize ve ligi ilk 5 takım içinde bitiremediğimize çok üzüldüm. Ligi daha iyi bir yerde bitirebilirdik. Beşiktaş, Ankaragücü ve Denizlispor maçlarını kaybettiğimiz için üzgünüm. Kaybetmememiz gereken maçlardı. İki yılda her türlü dersi aldık.''

''BATUHAN, ESKİŞEHİRSPOR'A GELMİŞ EN PAHALI FUTBOLCU''

Çalımbay, Eskişehirspor'un bu yıl 5 iyi futbolcu transfer edeceğini ve bu oyuncuların ikisinin stoper, birinin ön libero, birinin sol kanat ve diğerinin de sağ kanat oyuncusu olacağını kaydetti.

Eskişehirspor'un transfer edeceği oyuncuların hepsinin yabancı futbolcularından oluştuğunu anlatan Çalımbay, şöyle devam etti:

''Bir, iki yerli futbolcu da transfer edeceğiz. Ligi ortalarda değil, üst sıralarda bitiren bir takım olmak istiyoruz. Üç gün önce Beşiktaş Spor Kulübü'nün Başkanı Yıldırım Demirören ile Batuhan konusunda bir görüşme yaptık. Batuhan'ı transfer ederken bu yıl Eskişehirspor'da kiralık oynayan Erkan Zengin'i de transfer ettik. Batuhan, Eskişehirspor'a gelmiş en pahalı futbolcu. Batuhan, çok iyi bir yatırım. Batuhan, 19 yaşında, çok genç. Eskişehirspor'da başarılı olursa takım ondan çok iyi para kazanır. Batuhan, bize zorluk çıkartmaz. Onunla görüştük, öyle anlaştık. Geçen yıl bizde kiralıktı. Şimdi, Eskişehirspor'un futbolcusu. Davranışımız ve tavrımız ona göre olacak.''

Çalımbay, kadronun 26-27 kişiyle sınırlı tutmak istediğine de değinerek, ''Kiralık verdiğimiz oyuncuların grafiklerini de takip ediyoruz. Bursaspor'un Beşiktaş'tan kiraladığı Zapotocny'i 750 bin Avro'ya alabiliriz. Ancak, Zapotocny, 31 Mayısa kadar Bursaspor'un futbolcusu. Zapotocny'i bekleyeceğiz. Galatasaray'dan gelen Aydın Yılmaz da Eskişehirspor'da kiralık oynuyor. Galatasaray'a 1 milyon dolar verirsek Aydın bizim olacak. Onun durumu belli değil. Kulübümüzün 1 milyon dolar verme durumu yok. Takımda hiçbir futbolcunun durumu net değil'' dedi.

Çalımbay, Eskişehirspor'un Milan ile altyapı konusunda ortak çalışmalar yapacağını belirterek, ''Milan altyapısından antrenörler Eskişehir'e gelecek. Bizim altyapı antrenörleri de İtalya'ya gidecek. Daha sonra iyi bir kişiyi altyapının başına geçireceğiz. Altyapıdan iyi futbolcuları takımımıza kazandıracağız'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN