Kasası dolacak

Pazartesi 17.05.2010

Süper Lig'de tarih yazan Timsah, Devler Ligi'ne doğrudan katılacağı için 51 milyon TL gelir elde edecek

Bursaspor, Süper Lig'de Beşiktaş'ı devirerek şampiyonluğa ulaşması dışında gelir anlamında da büyük kazanç yaşayacak. İpi göğüsleyen Timsah, bu sezonki 242 milyon 800 bin TL'lik yayın geliri pastasından toplam 21.2 milyon TL gelire hak kazandı. Paranın açılımı şöyle: Sıralama ödülü (Birincilik için): 7 milyon TL, şampiyonlar payı (Seneye 1/54 alacak) 0 TL, performans payı (23 galibiyet-6 beraberlik) 9.2 milyon TL, dayanışma payı 5 milyon TL

7.1 MİLYON GARANTİ
Bursaspor, Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan gireceğinden katılım payı 3.8 milyon euro ve gruplardaki her maç için 550 bin euro üzerinden 7.1 milyon euro'yu garantileyecek. Ayrıca Türkiye'nin pazar payı olan 10 milyon 120 bin euro, F.Bahçe'nin elemeyi geçememesi durumunda Bursaspor'un olacak.
Timsah, maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacağından, (kombineler hariç) bu üç maçtan en az 3 milyon TL hasılat elde etmesi mümkün. Böylece kasaya 51 milyon TL'lik gelir girebilir.

İŞTE BURSA'NIN SEVİNÇ KARELERİ-TIKLA

YILDIZLAR KALACAK
Şampiyonluk sonrası durum değerlendirmesinde bulunan Ertuğrul Sağlam ve başkan İbrahim Yazıcı şampiyon kadroyu bozmamaya karar verdi. Timsah, başta Volkan Şen, Sercan Yıldırım ve Ozan İpek olmak üzere tüm oyuncuları satmama kararı aldı.

İŞTE BURSA'NIN SEVİNÇ KARELERİ-TIKLA

GÖZYAŞLARI SEL OLDU
Bursaspor'un genç yıldızı Sercan Yıldırım, maç sonunda gözyaşlarına engel olamadı. Sercan, "İstabul'dan gelen haber bizi çok mutlu etti. Bitiş düdüğüyle hepimiz ağladık. Hayalimizdeki takımlarla, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız" dedi.


DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA