Web Sürümüne Geç

  İşte taraftar işte şampiyon!

  Pazartesi 17.05.2010

  16 Mayıs 2010... Bundan sonra "Bursaspor Bayramı" adıyla kutlanacak! Tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaşan Timsahlar kentte sabahın ilk saatlerine kadar büyük sevinç gösterileri yaptılar

  Binlerce yeşil-beyazlı inanmış yürek, Bursa Atatürk Stadı'nın tribünlerini doldurmuştu saat 20.00'de... Gözler sahadaki Bursaspor-Beşiktaş maçında, kulaklar ise Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaydı... Maçlar oynandı, son düdükler çaldı ve Bursaspor, Türk futbol tarihine adını 'ŞAMPİYON' olarak yazdırdı... Atatürk Stadı'nda başlayan coşku, önce kent sokaklarına ardından tüm yurda yayıldı... İstanbul'dan gelen haberle sahaya inen taraftarlar sevinçlerini futbolcularla birlikte kutladılar.

  İŞTE BURSA'NIN SEVİNÇ KARELERİ-TIKLA

  16 MAYIS'IN ŞİFRESİ!
  Yeşil peruklar, timsah yürüyüşleri, dev bayraklar, havai fişek gösterileri... Bursa dün gece resmen bayram yeri gibiydi! 16 Mayıs 2010'da şampiyon olup şehrin plakasını da simgeleyen "16 devrimi" ni de yapan Timsahlar, sabahlara kadar eğlendi. Yeşil-beyazlı bayraklarla sokaklara dökülen Bursasporlular, araçlarla kilometrelerce konvoylar oluşturdu. Statta taraftarla birlikte şampiyonluk coşkusunu yaşayan yönetim, teknik heyet ve futbolcular ise kutlamalara bir eğlence merkezinde devam etti.

  EN BÜYÜK DEVRİMCİ ERTUĞRUL CHE GUEVARA-TIKLA

  ANADOLU'DA DEV BAYRAM
  Bursa'nın şampiyonluğu Anadolu'yu ayağa kaldırdı. Yurdun dört bir yanında yeşilbeyazlı takımın yaptığı devrim kutlandı. Zonguldak'ta otoyolda timsah yürüyüşü yapıldı. Şanlıurfa, Edirne, Samsun, Bolu, Adıyaman, Antalya ve Ertuğrul Sağlam'ın memleketi Gümüşhane'de de coşku yaşandı.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN