Web Sürümüne Geç

Gurur tablosu

Pazartesi 18.05.2010

Barcelona, Chelsea, Bayern ve İnter'in astronomik bütçeleri karşısında, Bursaspor 34 milyon 800 bin euro'luk kadrosuyla mutlu sona ulaşıp tarih yazdı

Süper Lig'de şampiyon olarak tarih yazan Bursaspor, Avrupa'nın önde gelen 8 liginde şampiyon olan takımların 'en fakiri' olarak dikkat çekiyor. İngiltere, İspanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Almanya, Portekiz, Rusya liginde şampiyon olan takım kadrolarının maddi değeriyle Bursaspor'un maddi değeri arasında adeta uçurum bulunuyor. İspanya şampiyonu Barcelona değerlendirmeye alınan liglerde şampiyon olan takımlar arasında Bursaspor ile maddi farkın en fazla olduğu kulüp olma özelliğini taşıyor.

BÜYÜK UÇURUM
Şampiyon Bursaspor'un 34 milyon 800 bin euro değerine karşılık, Barcelona'nın 507 milyon 500 bin euro'luk değeri arasında tam 472 milyon 700 bin euro fark bulunuyor. Yeşil-beyazlı takımın şampiyon olmasından sonra konuşulan en önemli konulardan birisi ise Bursa'nın direkt olarak katılacağı Şampiyonlar Ligi arenasında neler yapabileceği. Bu konuda Bursaspor'un kadrosunu bozmaması gerektiği ve takıma takviye yapılması şart koşuluyor.

İŞTE ŞAMPİYONLUK TURUNDAN KARELER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN