Web Sürümüne Geç

Harikalar diyarı

Pazartesi 18.05.2010

Dört büyüklerin şampiyonluk tekeline son veren Bursaspor'da büyük şölen...

2009-10 sezonu Süper Lig şampiyonu Bursa'da önceki gece başlayan kutlamalar dün zirveye çıktı. Bursaspor, Atatürk Stadı'nda şampiyonluk kupasına kavuşurken, muhteşem görüntüler yaşandı.

Atatürk Stadı'nda 40 bin taraftar, "Şampiyon Bursa" sesleriyle yeri göğü inletirken futbolcular, teknik heyet ve yönetim zafer şarkılarıyla coştu. Kuruluşunun 47'nci yılında 'Beşinci büyük' olarak tarihe geçen Bursaspor'a kupasını TFF Başkanı Mahmut Özgener verdi.

* * *
Birinci Lig ya da Süper Lig... Adı ne olursa olsun Türk futbolunun devlerinin sahne aldığı ligimizde şampiyonluk ilk kez "4 büyükler"in dışına çıktı. Bunu başarma onurunu yaşayan Bursaspor, adeta nehrin akış yönünü değiştirdi, tarihi yeniden yazdı ve Türk futbolunun 5'inci büyüğü olduğunu belgeledi... Ertuğrul Sağlam önderliğinde harika bir sezon geçiren Timsah, bir anlamda ezber bozdu.

İŞTE ŞAMPİYONLUK TURUNDAN KARELER

HAYALLERİN DE ÖTESİ
Tevazuyu elden bırakmadan sezona Avrupa hedefi ile başlayan yeşil-beyazlı kulüp akılcı yönetimi, "Adam gibi adam" hocası, fedakar futbolcu kadrosu ve kendisini deplasmanlarda bile hiç yalnız bırakmayan müthiş taraftarı ile hayallerinin bile ötesine geçti. Camia olarak el ele vermenin sonucunda ilk olarak herkesin gıpta ile baktığı bir takım haline gelen Bursaspor, ardından da "Olmaz" denileni başardı...

YÜZDE YÜZ GERÇEK!
Tüm futbolseverlerin takdirini kazanan ve çok önceleri "Gönüllerin şampiyonu" ilan edilen Timsah, ligin tescilli şampiyonu da olunca koca kent geceyi uykusuz geçirdi. İkincilik halinde bile kutlama yapmaya hazırlanan Bursa, nefes kesen mücadelenin ardından gelen mutlu son ile adeta "Harikalar Diyarı"na döndü. Üstelik ne Alice vardı ne de hayaller. Mutluluk tablosu gerçeğin ta kendisiydi

BU ONUR İÇİN TAM 47 YIL BEKLEDİLER
2009-10 sezonunu zirvede tamamlayan Bursa'nın Şampiyonluk Kupası'na kavuştuğu an taraftarı çılgına çevirdi... Akşam saatlerinde futbolcuların Özlüce Tesisleri'nden hareket eden üstü açık bir otobüsle şehir turu atması ile başlayan heyecan, Atatürk Stadı'ndaki takdim töreninde zirveye çıktı. Taraftarlar çılgınca tezahüratları ile yeri göğü inletirken, şampiyonluk getiren 75 puanın 43'ünün alındığı statta yaşanan büyük coşku görülmeye değerdi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN