Bursa Stadı'na yeni isim önerisi!

Çarşamba 19.05.2010 00:00

Süper Lig'i lider tamamlayarak Bursa'yı sevince boğan Bursaspor'la ilgili tebrik mesajları sürerken, sivil toplum kuruluşlarından da ilginç öneriler gelmeye başladı.

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Yusuf Bedir, Bursaspor'un tarihi bir başarının altına imza attığını söyleyerek kent olarak büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

Bursaspor'un şampiyon olmasının ardından artık gerçek anlamda marka bir kent olduğuna vurgu yapan Bedir, sivil toplum kuruluşları olarak bu anlamda üzerlerine düşen görevleri yerine getirmekten kaçınmayacaklarını söyledi.

Bursaspor'un şampiyon olmasında kent dinamiklerinin mutlaka büyük katkısı olduğunu belirten Bedir, en büyük payın teknik direktör Ertuğrul Sağlam'a ait olduğunu vurguladı. Ertuğrul Sağlam'ın Bursaspor'da göreve başlamasının ardından çok şeyin değiştiğini kaydeden Bedir Bursa'da yapılması düşünülen yeni stadyum konusundaki adımların hızlandırılması gerektiğini ifade ederek, yapılacak yeni stada Ertuğrul Sağlam isminin verilmesini önerdi.

Ertuğrul Sağlam'ın inançla ve azimle çalışarak Bursaspor'a ruh kattığına dikkati çeken Bedir, "Yeni yapılacak stada Ertuğrul Sağlam'ın adının verilmesi bizce çok uygun bir davranış olur. Çünkü bu başarının en büyük mimarı Ertuğrul Sağlam'dır. Bursalılar olarak bize tarihi bir dönem yaşatan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın adının yeni yapılacak stada verilmesi her halde zor bir şey olmasa gerek" diye konuştu.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA