Web Sürümüne Geç

  Yabancıya evet

  Cumartesi 30.05.2010

  Tankut "Kontenjanı belki doldurmayız ama 6+4'ü Türk futbolcusunun ayağı yere basması için onaylarız" dedi

  Kardemir Karabükspor, Turkcell Süper Lig'de kalıcı olmayı istiyor... Rekorları alt üst ederek Bank Aysa 1. Lig'de şampiyonluğa ulaşan Karabükspor'un başkanı Hikmet Feridun Tankut, "Asla asansör takım olmayacağız" dedi. Kadrolarını koruyup, güçlendireceklerini belirten Tankut, "Çok dikkatli transferler yapacağız, yabancı kontenjanını da doldurmuş olmak için kullanmayacağız" diye konuştu.

  PARA HIRSI ÇOK KÖTÜ
  Yabancı futbolcu kontenjanının artırılması yönündeki taleplere olumlu baktıklarını da belirten Tankut, "Şu anda 6+2 geçerli ama 6+4 gelirse karşı çıkmayız. Çünkü Türk futbolcusu ve menajerlerinin gözünü para hırsı bürümüş. Yabancılar daha uyumlu ve fedakar. Türk futbolunun altyapısı belki zarar görür bu durumdan ama Türk futbolcusunun ayakları da yere basar" açıklamasında bulundu.

  STAT 15 BİNE ÇIKACAK
  Başkan Tankut, dengeli bir bütçe politikası ile bu noktaya geldiklerini belirterek, "Bu günlere borçsuz geldik. Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan ile görüştük. Stadımızı yıkıp 6 bin 500 olan kapasitesini 15 bine çıkaracağız. Gerekli kaynağı oluşturduk. Önce maraton tribünü, daha sonra kapalı, en son da kale arkası tribünlerini yıkıp yerine Avrupai bir stat inşa edeceğiz" dedi.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN