Sağlam Servet'i alacak mı?

Perşembe 03.06.2010 12:24

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni sezonla ilgili çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirterek, ''Bundan sonraki dönemde takıma katkı sağlayacağına inandığımız çok kaliteli oyuncuları kadromuza katacağız'' dedi.

Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezon hazırlıklarına 28 Haziran'da başlayacaklarını, önlerinde daha çok uzun bir süre bulunduğunu, bu nedenle transferde hata yapmamak için aceleci olmadıklarını söyledi.

Birçok oyuncuyla ve kulüpleriyle görüşmelerin sürdüğünü, gelecek hafta bir transferin daha netlik kazanabileceğini anlatan Sağlam, imza aşamasına gelmeden isim açıklamayacaklarını belirtti.
Sağlam, Bursaspor olarak bireysel oyuna değil takım oyununa önem verdiklerini dile getirerek, ''Kişilikli, karakterli, takım düzenini bozmayacak, aksine katkı sağlayacak yıldız oyuncular arıyoruz. Bundan sonraki dönemde takıma katkı sağlayacağına inandığımız çok kaliteli oyuncuları kadromuza katacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın'' diye konuştu.

Galatasaraylı futbolcu Servet Çetin'in, bugün bir gazetede yer alan, ''Bursaspor'a hayır demem'' açıklamasının anımsatılması üzerine Sağlam, şöyle dedi:

''Servet ile ilgili Galatasaray kulübüne bir teklif yapmadık, ama bundan sonraki dönemde ne olacağını bilemeyiz. Daha önce Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın bünyemize uygun oyuncularına talip olabileceğimizi söylemiştik. Tabii Servet'i de takımımızda görmek isteriz.''

Ertuğrul Sağlam, ''Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı oyuncu kontenjanını 8 2'ye çıkarma kararını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu ise ''Daha önce 6 2 yabancıya da karşı olduğumu beyan etmiştim. 22 kişilik kadronun yarısı yabancı olacak. Dolayısıyla altyapıdaki oyuncuların takımda şans bulmaları açısından da olumlu bir karar değil'' diye yanıtladı.

Beşiktaş ile son oynadıkları şampiyonluk maçında bile Eren Albayrak ve İsmail Haktan Odabaşı'nı sonradan oyuna sürdüğünü anımsatan Sağlam, gelecek sezon da altyapıdan gelen oyunculara kadroda yer vereceğini sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN